VCT 2023:Tokyo Masters | FUT vs EG VALORANT

FUT Esports, VCT 2023: Masters Tokyo’ya Mağlubiyet İle Başladı!

VCT 2023: Masters Tokyo 1. Gün, FUT Esports – Evil Geniuses karşılaşmasının maç sonucunu ve özetini haberimizde bulabilirsiniz.

Dünya’nın dört bir yanından VALORANT’ın en partner iyi takımlarının yarıştığı VCT 2023: Masters Tokyo temsilcimiz FUT Esports’un karşılaşması ile başladı. Turnuvanın açılış maçınca, VCT:EMEA Ligi’nin üçüncüsü olarak Masters Tokyo’ya giden temsilcimiz VCT:Americas’ın üçüncüsü olan Evil Genius ile karşılaştı. Bu turnuva, Sao Paulo’nun aksine iki elemeli olduğu için kaybeden taraf turnuvaya veda etmedi. Lower Bracket yani kaybedenler grubuna düştü.

VALORANT Champions Tour 2023: Masters Tokyo 1.Gün Sonuçları:

FUT Esports – Evil Geniuses

İki üçüncünün karşılaştığı bu açılış karşılaşmasında kaybedilecek bir şey yoktu. Kaybeden DRX – ASE maçının mağlubiyle kaybedenler grubunda karşılaşacakken kazananda yine DRX – ASE maçının galibiyle gruptan çıkmak için yarışacaktı. Maç, BO3 olarak oynandı. Serinin ilk haritası Evil Geniuses’in tercihi olan Split’ken serinin ikinci haritası temsilcimiz FUT Esports’un tercihi olan Lotus oldu. Serinin karar yani decider haritası ise Pearl’dü.

1.Harita: Split | Evil Geniuses Tercihi

Evil geniuses kendi tercihinde tabanca roundunu kazandı ve haritayı 0-2 açtı. Ardından EG, FUT Esports’un satın alma roundunuda bonus şekilde kazanmayı başardı ve skoru 0-4’e kadar getirdi. FUT Esports ilk roundunu kazanmayı başardı ve skor 1-4 oldu. Evil Geniuses iki roundla karşılık vererek skoru 1-6’ya getirdi. FUT Esports bu noktada ilk molasını kullandı. Moladan dönen FUT Esports roundu kazanmayı başardı ve skor 2-6 oldu. Ardından üç roundluk bir seri daha kazanan temsilcimiz skoru 5-6’ya kadar getirdi. İlk yarının son roundunu Evil Geniuses’ın kazanmasıyla ilk yarı 5-7 Evil Geniuses lehine sonuçlandı.

İkinci yarının tabanca roundunda haritanın kontrolünü temsilcimiz FUT Esports alsada roundu Evil Geniuses kazandı ve skor 5-9 oldu. Yine FUT Esports’un satın alma roundu yine bonus şekilde kazanan Evil Geniuses. Skor, 5-10. Sonraki roundda Demon1’ın inanılmaz ekstralarıyla yine Evil Geniuses hanesine yazıldı ve skor 5-11’e geldi. Bu rounddan sonra temsilcimiz ikinci mola hakkını kullandı. Moladan dönülen roundda FUT Esports midi alarak oyun kurmaya çalışsada round biraz kaotikleşti ve yine kazanan Evil Geniuses oldu böylece EG harita rounduna ulaşan ilk taraf oldu. Son roundu ise yine EG kayıpsız kapatmayı başararak serideki ilk harita puanını hanesine yazdı.

VCT: Masters Tokyo | FUT vs EG
VCT: Masters Tokyo | FUT vs EG | Split

 

2.Harita: Lotus | FUT Esports Tercihi

Evil Geniuses rakibinin tercihinde tabanca roundunu kazanarak haritayı 0-2 açtı. Bu sonuçla beraber seride o ana kadar oynanan üç tabanca roundunuda kazanan taraf EG oldu. FUT Esports’un VCT:EMEA’daki tabanca roundlarını kazandığını ekleyince bu, ilginç bir istatistiğe dönüşüyor. Üçüncü roundda temsilcimiz FUT Esports iyi bir post plant oynayarak ilk roundunu almayı başardı böylece skor 1-2 oldu. EG’nin satın alma roundunuda kazanan temsilcimiz hem skoru 2-2 yaptı hemde EG’yi ecoya düşürdü. ECO’daki EG’ye karşı zorlanmayan temsilcimiz, durumu 2-3’e getirerek haritada ilk kez öne geçti. 6.Round’da satın alarak gelen EG, Tokyo Masters’in ilk belasını almayı başardı. EG’den Boostio, KJ olarak attığı bela ile skoru 3-3’e getirdi. Sonraki roundu temsilcimiz ultilerini kullanarak kazanmayı başardı ve skor 4-3 oldu. Sonraki rounnda EG’den JAWGEMO’nun Odin clutchı almasıyla skor 4-4’e geldi. Ardından gelen roundu da yine JAWGEMO Omen sislerinin içinde clutchladı ve skoru 4-5 yaptı. EG sonraki roundu da kazanarak skoru 4-6’ya getirdi. 11.Round’da sonunda temsilcimiz EG’nin serisini kırdı ve skor 5-6 oldu. Son roundu da ATA KAPTAN’ın Viper ultisiyle aldırmasıyla ilk yarı 6-6 eşitliğiyle bitti.

Evil Geniuses ikinci yarının tabanca roundunu da kazanarak dörtte dört yaptı. Böylece skor 6-8 oldu. FUT Esports kendi satın alma roundunu kazanarak skoru 7-8’e getirdi. Sonraki roundda qw1 4 skorluk katkı versede EG roundu kazandı ve skor 7-9 oldu. FUT Esports iki roundluk bir seriyle cevap vererek skour 9-9’a getirdi. Bu noktada EG mola hakkını kullandı. Sonraki roundu temsilcimiz FUT kayıpsız kapatarak skoru 10-9 yaptı. 20.Round’da parası az olan EG force atsada MOJJ roundu kazanmalarına izin vermedi ve skor 11-9 oldu. Bu noktada EG ikinci mola hakkını kullandı. Moladan dönen EG’yi temsilcimiz bir kez daha yendi ve 12-9 ile harita rounduna ulaştı. Boostio 4 skorluk katkısıyla temsilcimizin haritayı kapatmasını engelledi ve skor 12-10 oldu. EG sonraki rounduda kazanmayı başararak skoru 12-11’e getirdi. FUT Esports bu noktada mola hakkını kullandı. Moladan dönen temsilcimizi EG, ekstralarla yenmeyi başararak skoru 12-12 yaptı ve haritayı uzatmalara götürdü.

Uzatmaların ilk roundunu Boostio ekstralarıyla takımına getirdi ve skor 12-13 oldu. Uzatmaların ikinci roundunu ise Ethan’ın skor katkılarıyla yine EG kazandı ve attıkları come back ile seriyi 2-0 kapatarak temsilcimizi Lower Bracket’a yolladılar.

VCT: Masters Tokyo | FUT vs EG
VCT: Masters Tokyo | FUT vs EG | Lotus

 

Temsilcimize kalan maçlarda başarılar dileriz.

Diğer VALORANT Haberlerimiz İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir