VALORANT

Futbolist, VALORANT Masters TR şampiyonu oldu

VALORANT Masters Türkiye finalinde BBL Esports’u 3-0 ile geçen Futbolist kupayı kaldırmayı başardı.

Bu zamana kadar Türkiye’de düzenlenen en büyük VALORANT turnuvası olan VALORANT Masters’da şampiyon Futbolist oldu. İlk olarak gruplarda BBL Esports’u 2-0 ile geçen takım grubunu lider bitirmeyi başarmıştı. Yarı finalde Rare Esports’u 2-0 mağlup eden Futbolist, finale namağlup çıktı. Final mücadelesinde de bu serisini bozmayan ekip, BBL Esports’u 3-0 ile geçerek kupayı kaldırdı. İleride düzenlenecek turnuvalar için büyük bir avantaj sağlayan takım hem 100 puan hem de 30,000 doları evine götürdü.

Sence bugün takım olarak oyun içerisinde yaptığınız en yanlış ve en önemli şey neydi?

Legoo: Bugün oyun içerisinde yaptığımız en yanlış şey, Bind haritasında çok iyi geri döndük aslında, bu geri dönüşü iyi değerlendiremedik. O geri dönüşten sonra maçı kazanabilseydik, turnuva sonucu çok farklı olabilirdi.

Grup Aşaması’nın tamamlanmasının ardından Oxygen Esports, Rare Esports, Futbolist ve BBL Esports yarı finale yükselen takımlar oldu. Bu aşamada Oxygen Esports’u 2-0 ile geçen BBL, finale adını yazdıran ilk ekip oldu. İkinci yarı final mücadelesinde de 2-0’lık bir seri izledik. Bu sefer galip taraf Futbolist, mağlup taraf ise Rare Esports oldu.

Finalde ise Futbolist’in muazzam performansını gördük. Takım olarak daha iyi oynayan ekip, BBL’e seriye geri dönmesi için fazla şans vermedi. Diğer taraftan BBL de iyi performanslar ortaya koydu fakat bu kupayı kaldırmak için yeterli olmadı. Grupta oynanan maçın rövanşında Futbolist rakibini 3-0 ile geçerek şampiyon olmayı başardı.

VALORANT ile kariyerinde adeta bir ikinci bahar yaşıyorsun. VALORANT’a geçiş sürecin nasıl oldu ve aldığın bu kararın arkasındaki en büyük sebep neydi?

SasuKe: VALORANT’ın duyurulduğu anda geçmeyi düşünmüştüm çok büyük bir oyun olacağını tahmin ediyordum. İkinci bahar gibi de şöyle oluyor aslında, çalışarak geldik buralara aslında ilk başlarda çok iyi değildim. Takım antrenmanları ve bireysel antrenmanlarla birlikte üstüne koya koya oldu.

İki takımı da turnuvadaki performanslarından dolayı tebrik ederiz. Hem Futbolist hem de BBL Esports, ülkemizi yurt dışında iyi bir şekilde temsil edebilme potansiyeline sahip. Hem bu iki takıma, hem de turnuvaya katılan takımlara ilerisi için başarılar diliyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir