mix VALORANT

nieSoW İçin Hile Kullanıyor İddiaları

NRG Esports‘un yıldız oyuncusu ardiis dün yaptığı canlı yayında ortaya büyük bir iddia attı. ardiis yayında eski Team Heretics oyuncusu nieSoW‘un hile kullandığını ve yakalandığı için Riot Games‘in oyunu bırakması için onunla iletişime geçtiğini söyledi.  Aslında nieSoW hile olayları daha öncesinde de tartışmalara sebep olmuştu.

4 Ocak 2022’de EGN Esports‘un kaptanı Phatt tarafından yapılan paylaşımda nieSoW‘un yaptığı vuruş büyük bir merak uyandırmıştı. Duvar arkasından çok alakasız şekilde ölen Phatt, bu videoyu Twitter‘da paylaşması sonrası birçok destek mesajı almıştı. Phatt ayrıca yaptığı paylaşımda ”Bu oyunun en iyi oyuncusunun LAN Turnuvalarından hemen önce emekli olduğunun yıllık hatırlatması, trajedi.”  açıklamasını yaptı.

Bu olay sonucu nieSoW bir süre espor sahnelerinde görünmemişti. Tam bu noktada Giants Gaming‘in içerik üreticisi Lembo yaptığı paylaşımla birlikte aslında Alman oyuncu nieSoW‘un neden uzak kaldığı anlaşıldı. Lembo  yaptığı paylaşımda ”Kaynaklarıma göre Riot, farklı talepler sonucunda yaklaşık 3 aydır Niesow‘u izliyordu. O aylarda antrenmanlarda, sıralamalarda veya yetkililerde olağandışı bir şey bulamadılar. Bu noktada, bundan bahsetmek pek mantıklı değil ama sizi tüm bilgilerle baş başa bırakacağım.” sözlerine yer verdi ve bizlere yeni bilgiler sunacağını bildirdi. Tüm bu olaylar devam ederken Alman oyuncu hiçbir açıklama yapmayarak suskunluğunu korudu.

nieSoW Kimdir?

Kariyerine Inferno takımı ile başlangıç yapan Alman oyuncu, takım arkadaşları lowel ve temsilcimiz pAura ile birlikte Team Heretics‘e transfer oldu. Heretics ile birlikte First Strike turnuvasını kazanan Alman oyuncu, Masters turnuvası finalinde ise bir diğer temsilcimiz cNed‘in takımı Acend‘a yenilerek turnuvayı ikinci sırada tamamlamıştı. Masters finalinden sonra sahnelerde görülmeyen nieSoW‘un atılan iddialara yanıt verip vermeyeceği merak konusu.

 

VCT: Birlik Ligi sonrası bitmek bilmeyen tartışmalara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir