VALORANT

Riot Games, Vanguard yazılımında güncellemeler yaptı

Riot Games, Vanguard yazılımında güncellemeler yaptı
Riot Games

Riot Games’in Valorant oyununda kullandığı anti hile yazılımı Vanguard bugün itibariyle bazı görsel ve donanımsal değişiklikler alacak. Vanguard,  bilgisayarları yavaşlattığı ve bazı uygulamaların çalışmasını durdurduğu nedeniyle eleştiriliyordu.

Riot, Valorant’ın beta lansmanından beri oyundaki hile sorununu ortadan kaldırmaya çalışıyor. Vanguard yazılımı oyun başlamadan önce hilelerin çalıştırılmasını önlemek için sürekli arka planda çalışıyordu. Bunun üzerine topluluktan gelen şikayetler, yazılımın bilgisayardaki bazı uygulamaların çalışmasının önüne geçtiği yönündeydi. Riot bu soruna bir çözüm buldu ancak oyuncular oyundan soğuyabilir.

Reddit’te Riot Games’in son değişikliği ele alındı. Vanguard yazılımı, şimdi çalışırken bir simge halinde görünecek. Bu simge sayesinde Vanguard’ı istediğiniz zaman kapatabileceksiniz. Ancak özelliği yeniden açmak için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek. Vanguard kapalıyken bilgisayarınız güvensiz modda görünecek ve yazılım tekrar açılana kadar Valorant’ı tekrar başlatamayacaksınız. Yani böylelikle, Vanguard’ı kapattığınız zaman yeniden Valorant oynamak istiyorsanız sisteminizi yeniden başlatmanız gerekecek.

Ayrıca Vanguard’ı kaldırmak isterseniz bunu da simgeden yapabileceksiniz. Kaldırdıktan sonra bilgisayarınızda engellenmiş programları da özgürce kullanabileceksiniz. Ancak bu durumda Valorant oynamaya devam edemeyeceksiniz. Vanguard, Valorant oynamak istediğinizde kendinin yeniden kuracak ve yazılımın başlayabilmesi için de bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek.

Ayrıca Vanguard’ın bilgisayarlardaki bazı programların çalışmasını etkilediği konusu da tartışılanlar arasında. Bilindiği gibi uygulamaya tıkladığınızda hangi uygulama tarafından engellendiğini görebilirsiniz. Vanguard’ı kaldırarak veya kapatarak bu sorunu çözebilirsiniz. Ancak belirttiğimiz gibi yeniden Valorant oynamak istediğinizde sizleri biraz zahmetli bir süreç bekliyor olacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.