S2G Esports | VCT Ascension VALORANT

S2G Esports, VCT Ascension’da Partnerlik Mücadelesine Devam Ediyor!

S2G Esports’un VCT Ascension Play-In Yolculuğu Devam Ediyor

Geçtiğimiz gün ve bugün oynadığı maçlarla S2G Esports VCT Ascension’da gruplara kalmaya çalışıyordu. Oynadığı 4 maçında BO1 olarak oynanması heyecanı ve riski üst seviyede tutmasına rağmen temsilcimiz S2G Esports, VCT Ascension Play-In Play-off’larına kalabilmeyi başardı. Şimdi önlerinde iki tane BO3 var. Temsilcimiz eğer ki VCT Ascension Grup aşamasına kalmak istiyorsa bu iki maçıda kazanmak zorunda çünkü kaybedenler grubu bulunmuyor.

Dünkü Play-Ins: Group Stage maçları:

Günün ilk karşılaşmasında temsilcimiz S2G Esports MOUZ’u 13-8 yenerek Play-In gruplarına galibiyet ile başladı. BO1 olduğu için bu direkt olarak grup averajına yansıdı ve S2G gruba lider başladı.

S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins
S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins

 

Günün ikinci Maçı – GTZ Esports

Günün ikinci karşılaşmasında ise temsilcimiz S2G Esports Portekiz temsilcisi GTZ Esports’a 13-11 yenilerek gruptaki ilk mağlubiyetini aldı. BO1 olduğu için bu direkt olarak grup averajına yansıdı ve S2G grupta ikinciliğe düşerek turnuvanın last change aşamasına kaldı.

S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins
S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins

 

Bugünkü Maçları: VCT Ascension Play-Ins: LAST CHANCE GROUP

Last Change Group’da her grubun ikincisi ile karşılaşan temsilcimiz günün iki maçında da rakiplerini yenerek gruptan 2-0 ile çıkmayı başararak Play-In Play-off’larına kalmayı başardı.

Günün ilk maçı – Team RA’AD – MENA Temsilcisi

Bugünün ilk maçında temsilcimiz Team RA’AD’ı 13-10 yenmeyi başararak gruba bir kez daha lider başladı.

S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins Last Change Group
S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins Last Change Group

 

Günün İkinci maçı –  Mandatory – Fransa Temsilcisi

Günün ikinci maçında ise temsilcimiz Fransa’nın temsilcisi olan Mandatory ile eşleşti. Mandatory Fransa esporu için BBL gibi diyebileceğimiz bir kulüp. Öyle ki S2G ile oynadıkları maçın Watch Party yayınları Twitch üzerinde 20-25 bin arası seyredildi.Ama RieNs’in son roundda attığı 3v1 ile Mandatory taraftarının Ascension heyecanı bitmiş oldu. Temsilcimiz S2G Esports Mandatory kulübünü 5-7’den bir come back ile yenmeyi başardı. İlk yarıyı geride kapatan temsilcimiz, saldırıya geçtiğinde rakibine bir round dahi vermeyerek haritayı 13-7 ile kapatmayı başardı.

S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins Last Change Group
S2G Esports | VCT Ascension Play-Ins Last Change Group

 

Sırada Ne Var?

Temsilcimiz S2G Esports bu maçların sonucunda ölüm kalım yerine kalmayı başardı. Aşağıda gördüğünüz eşleşmelerden sadece bir takım VCT Ascension Grup Aşaması’na kalmayı başarabilecek. Yani temsilcimizin önce 26 Haziran tarihinde İspanya temsilcisi Team Queso’yu ardından da 27 Haziran tarihinde GTZ Esports – FOKUS maçının galibini yenmesi gerekiyor. 5mid olarak S2G Esports’un Team Queso’yu yeneceğini ön görüyoruz. Fakat üst gruptan gelecek iki takımda temsilcimize denk olduğu için orada ne olacağını temsilcimizin performansı belirleyecek. Maçlarına BO3 olarak oynandığını da hatırlatmak gerekiyor. Maçların resmi yayını olmasada topluluğun bilinen isimlerinden da1moN kendi Twitch kanalında temsilcimizin maçlarını yayınlıyor.

S2G Esports’a gelecek maçlarda başarılar dileriz. Umarız ki önündeki maçları kazanarak VCT Ascension Grup Aşaması’nda Digital Athletics ile beraber bizi temsil edebilirler.

Diğer VALORANT haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir