Champions 2023 VALORANT mix

VALORANT Champions 2023 Grupları Belli Oldu

Champions 2023 ‘te yani EMEA, Amerika, Pasifik ve Çin bölgesinin en iyi takımlarının karşı karşıya geleceği, VALORANT’ın en büyük turnuvasında gruplar belli oldu.

A B C D
Paper Rex-KRÜ Esports

EDward Gaming-Giants Gaming

Evil Geniuses-FPX

FUT Esports-T1

FANTIC-ZETA DIVISION

NRG Esports-Bilibili Gaming

Team Liquid-Natus Vincere

DRX-LOUD

 

 

 

 

Temsilcilerimiz Champions 2023 ‘te Hangi Gruplarda Mücadele Edecek?

Kendi liglerini ilk 3’te bitiren 12 takımın yanında 3 adet son şans slotu ve birde Masters 2023’ü kazanan takımın bölgesine kazandırdığı slot ile birlikte 16 takımın mücadele edeceği turnuva 6 Ağustos’ta Los Angeles’ta başlayacak. Temsilcimiz FUT Esports B grubunda T1 ile eşleşirken Alfajer‘in takımı FNATIC C grubunda ve cNed‘in takımı NAVI ise D Grubunda mücadele edecek. Gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan 8 takımın play-offlara yükseleceği grup aşamasında FUT Esports için kura şansı olduğunu eklemek lazım. Bir diğer temsilcimiz Alfajer içinse rahat bir grup görünse de, cNed için aynı yorumları yapamayacağız. Adeta turnuvanın ölüm grubuna düşen NAVI için son LCQ performansı göz ününde bulundurulunca tehlike çanları çalıyor.

Champions 2023 ‘ün Mucize Takımı KRÜ Esports

Amerika bölgesel ligini 0-9 ile nagalip son sırada tamamlayan KRÜ Esports LCQ mücadelesinde 5’te 5 yaparak adını Champions’a yazdırdı. Önce MIBR’ı sonra Furia’yı ve Leviatan’ı yenerek adını kazananlar finaline yazdıran KRÜ kazananlar finalinde Cloud9’ı yenerek adını finale yazdırdı. Finalde tekrar Leviatan ile karşılaşan KRÜ Esports rakibini 3-1 yenerek adını Champions 2023 ‘e yazdırdı.

BBL Esports VCT 2023 Sezonunu Kapattı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir