VALORANT kapalı betası 7 Nisan'da başlıyor VALORANT

VALORANT kapalı betası 7 Nisan’da başlıyor

Riot Games’in, yakın zamanda çıkması planlanan FPS(Birincil Şahıs Nişancı) oyunu VALORANT, 7 Nisan’da kapalı betaya geçiş yapacak.

League of Legends’ın onuncu yıl kutlamaları ile duyurulan FPS oyununun isminin VALORANT olacağı geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu. Oyunun çıkışı için belirli bir tarih verilmese de bu senenin yaz aylarında tam çıkışını gerçekleştireceği söyleniyor.

Çıkışından önce gerçekleşecek kapalı betanın tarihinin 7 Nisan olduğu, VALORANT’ın resmi Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Kapalı betanın oynanabileceği bölgeler sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avrupa, Rusya ve Türkiye. Yani ülkemiz de kapalı betaya katılabilecek bölgeler arasında. Peki kapalı betaya nasıl katılabiliyoruz?

Öncelikle VALORANT’ın internet sitesine Riot hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Ardından Riot hesabınız ile Twitch hesabınızı bağlıyorsunuz ve belirli VALORANT yayınlarını izliyorsunuz. Eğer şanslı kesimdenseniz oyunun kapalı betasına seçilen oyunculardan birisi olabilirsiniz. Bu aşamaları geçtikten sonra geriye sadece oyunun istemcisini indirip 7 Nisan’a kadar beklemek kalıyor. Oyunun sitesinden, betaya seçilip seçilmediğinizi kontrol edebilirsiniz.

VALORANT, günümüzün popüler FPS oyunları Counter-Strike: Global Offansive ve Overwatch’a dişli bir rakip olacak gibi. Bakalım Riot’un bu hamlesi ne kadar başarı sağlayacak.

Oyun için önerilen sistem gereksinimleri de şu şekilde:

60 FPS için önerilen gereksinimler:

.CPU: Intel i3-4150

.GPU: Geforce GT 730

High-end Specs – 144+ FPS için:

.CPU: Intel Core i5-4460 3.2GHz

.GPU: GTX 1050 Ti

30 FPS için minimum gereksinimler:

.CPU: Intel i3-370M

.GPU: Intel HD 3000

PC donanım önerileri:

.Windows 7/8/10 64-bit

.4GB RAM

.1GB of VRAM

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir