valorant masters 2023 VALORANT

VALORANT Masters 2023 Tokyo’da Düzenlenecek

2022’nin en büyük VALORANT turnuvası olan VALORANT Champions 2022 dünyaca ünlü takımların katılımıyla geçtiğimiz Ekim ayında İstanbul‘da gerçekleşmişti. VALORANT Champions Tour 2023‘teki takımların Champions bileti alabilmek için mücadele edeceği VALORANT Masters 2023, Tokyo‘da düzenlenecek.

2023’te VCT Sistemi Nasıl İşleyecek?

VALORANT’taki lig sistemi 2023’e girerken oldukça büyük bir değişiklik geçirdi. Üç bölgeden 30 takımın partner ilan edildiği ve bölgelerine uygun liglerde yarışacağı bir sistem geliştirildi. Bu sisteme göre partner olmaya hak kazanan temsilcilerimiz BBL Esports ve FUT Esports da EMEA bölgesinde mücadele edecek.

10’ar takımın mücadele edeceği bölgesel liglerde sezonu ilk üç sırada tamamlayan takımlar Masters bileti alacak. Fakat Masters bileti almanın tek yöntemi bu değil. Partner olmayı başarmış 30 takım ayrıca sezon başında LOCK//IN São Paulo adlı bir turnuvada mücadele edecek. Bu turnuvayı kazanan takımın bölgesi ise ek bir Masters slotuna sahip olacak. Turnuvanın ardından ise bölgesel ligler olan Americas, EMEA ve Pacific ligleri başlayacak.

valorant masters
Uluslararası liglerde birçok farklı ülkeden toplam 30 takım mücadele edecek.

VALORANT Masters 2023 Nerede Düzenlenecek, Formatı Ne Olacak?

Riot Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre VALORANT Masters 2023 Japonya’nın başkenti Tokyo‘da gerçekleşecek. Buna ek olarak Masters’ın Haziran ayında gerçekleşeceği de açıklandı. Riot Games’in sitesinde yer alan duyuruya göre “Masters ayrıca en iyi performans sergileyen takımların Champions’a katılma şanslarını arttırmaları için de kaçırılmayacak bir fırsat olacak”. Uluslararası liglerin devresinde gerçekleşecek Masters turnuvasının sonunda ise kalan Champions biletlerinin dağıtılması için bir Son Şans Elemesi düzenlenecek.

VALORANT ekosisteminden en son gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir