Birlik Ligi Elemeleri VALORANT VALORANT

VALORANT VRL TR: Birlik Ligi Kapalı Elemelerinde Yarı Finaller Tamamlandı!

VRL TR: Birlik Ligi 2024 Split 1’e kalmak için takımların 2023’ün başından beri uğruna çalıştığı VRL TR: Birlik Ligi Elemeleri sonunda başladı. Önce yıl boyunca Titans turnuvaları oynandı ve Titans turnuvalarındaki en iyi 4 takım kapalı elemelere geldi. Ardından açık elemelerden 4 takım geldi. Gelen 4 takımın Titans takımlarıyla birleşimiyle 8 takımlık havuz oluştu ve bu havuz ile kapalı elemeler başladı. Kapalı elemelerdeki takımlar: HOWL Esports, PCIFIC Esports, Regnum Carya Esports, Dark Passage, Team NVus, Tamaria Altunga Esports, PDS Esports ve There Is No Tomorrow.

VRL TR | VALORANT Regional League Türkiye: Birlik Ligi Kapalı Elemeleri Dördüncü Gün:

Kapalı elemelerin dördüncü gününde Regnum Carya Esports – Dark Passage ve HOWL Espor – PCIFIC Espor karşılaşmaları oynandı. Bugün oynayan tüm takımların organizasyonlarının olduğunu düşünürsek ligden bir kesit izlediğimizi de söyleyebiliriz.

Regnum Carya Esports – Dark Passage

Genel olarak baş başa geçen bir seriydi. İki takımın hem oynadıkları kompozisyonlar hem de stratejiler benzerlik gösteriyordu bu sebeple maçın sonucu belirleyen şey bireysel performanslar oldu. Bu durumda da WerlasS’ın +24’lük performansı ve jonx’in %47’lik HS oranı işin içine girince Regnum Carya Esports iki haritayı da 13-8 skoru ile kapatarak seriyi kazanmayı başardı. Regnum Carya Esports bu maçı kazanarak Birlik Ligi’ne çıkma maçına ulaşmış oldu. Rakibi ise HOWL Espor – PCIFIC Espor karşılaşmasının kazananı olacaktı. Dark Passage ise kaybedenler ağacına düşerek yolunu uzattı.

REG - DP | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler
REG – DP | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler

 

HOWL Espor – PCIFIC Espor

Lig dışı VALORANT’ın büyük derbisi şimdi de lig için oldu. Lig için yapılan derbide ise PCIFIC Espor serinin ilk haritasını alsada sonraki iki haritayı kazanan HOWL Espor oldu ve PCIFIC Espor’u kaybedenler ağacına yolladı. Maçta iki düelist oyuncusunun inanılmaz performanslarına ve PCIFIC Espor’dan meta dışı olan complara şahit olduk. Meta dışı olması ama onlar için kötü gözükmüyordu. Bunun dışında PCIFIC’den Wasp’ın fazla seriye girememesi de PCIFIC’in bir başka kaybetme sebebiydi. İlk haritayı PCIFIC 11-13 kazanırken serinin diğer iki haritasını 13-6 ile HOWL Espor kazandı.

HOWL - PCF | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler
HOWL – PCF | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler

 

Birlik Ligi Kapalı Elemelerdeki kalan eşleşmeler:

VRL Birlik Ligi Kapalı Elemeler Chart
VRL Birlik Ligi Kapalı Elemeler Chart

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir