VALORANT yeni ajan Iso yetenekleri | Düelist VALORANT

VALORANT’ın Yeni Ajanı Iso Ve Yetenekleri!

Bir süre önce video tanıtılmış ve ondan öncede çeşitli yerlerden ismi sızmış olan yeni düeslit ajan Iso’nun yeteneklerini ilk kez yayınlanan karakter tanıtımı ile öğrendik. Ayrıca şuan da belirli içerik üreticileri de deneme sunucusunda ajana erişim sağlıyorlar. Gelin Iso’nun yetenekleri neymiş öğrenelim.

VALORANT yeni ajan Iso yetenekleri | Düelist
VALORANT yeni ajan Iso | Düelist

Q Yeteneği: Undercut

Iso eline möleküler bir dalga karışımı alır. Mouse1 yani atış tuşu ile möleküller dalgayı baktığı yönde fırlatır. Yetenek, değdiği rakip ajanlara “zayıflık” etkisi verir. Killjoy’un alarm botu ve Viper’dan tanıdığımız bu etki ajnların aldığı hasarı iki katına arttıran bir etki. En basit örneğiyle Vandal ile vucüt bölgesine yapılan 2 atış ile rakibin ölmesi anlamına geliyor. Bu yetenek Omen Flash’ı gibi duvar ve benzeri fiziksel bölgelerden de direkt olarak geçebiliyor.

C Yeteneği: Contingency

Iso, C yeteneğinde eline prizma enerjisinden oluşan bir duvar alır. Mouse1 yani atış tuşu ile bu duvarı baktığı yönde yollar. Bu duvar Harbor duvarı gibi önünde ilerlemeye devam ederken Harbor’dan farklı olarak mermi geçirmemekte. Aynı zamanda kırılamayan bu duvardan etkilenmemenin tek yolu ya çatışmamak yada atılan yerden kaçmak.

E Yeteneği: Double Tap

Bu yetenek, Jett’in yeni dash sistemi gibi çalışıyor. Oyuncu E’ye basıyor ve dolması için bir kaç saniye bekliyor. Bar dolup E aktifleştiğinde oyuncu bir rakibi öldürmeyi başarırsa öldürdüğü rakibin çevresinde bir flick uzaklığında prizmatik bir orb yani top beliriyor. Oyuncu bu topu vurursa yediği ilk hasarı tamamen yok sayan bir kalkan kazanıyor. Yediğiniz ilk hasar bir Raze ultisi’de olabilir, herhangi bir silahın mermisi de olabilir, Jett bıçağı da olabilir.

X Yeteneği yani Ultisi: Kill Contract

Iso, bu yetenekde bir arenaya geçiti kuşanarak Mouse1 yani atış tuşuyla belirli bir bölgeye yolluyor. Neredeyse bir Side kapsayacak kadar büyük olan bu yetenek ilk temas ettiği rakibi sizinle bir 1v1 arenasına ışınlıyor. Tam olarak League Of Legends oyuncularının bileceği Mordekaiser ultisi şeklinde çalışıyor bu yetenek. 1v1 Arenası’nda sizin 2 tane peek alabileceğiniz yer olurken rakibinizin 1 tane oluyor. 1v1’de kimse kazanmadan süre dolarsa iki oyuncuda ölürken kazanan oyuncu tam olarak ulti ile temasa girdiği noktada normal haritaya geri dönüyor. Yani kısaca saldıran taraftaysanız hertürlü bir rakibinizi oyun dışı bırakmış oluyorsunuz. Kill Contract, 7 ulti puanı istiyor.

Ajanın yeteneklerinin Türkçe isimleri belli olduğunda haberimiz güncellenecektir.

Diğer VALORANT haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir