FNATIC Alfajer VALORANT

VALORANT’tan En Çok Para Kazanan 5 Türk Esporcu!

Ülkemizdeki ilk resmi VALORANT turnuvası 22 Ekim 2020 tarihinde oynanan VALORANT First Strike Türkiye 1. Açık Elemeleri’ydi. O turnuvadan beri bir sürü oyuncu sektöre girdi ve çıktı. Bazıları efsane oldu, bazıları tarih oldu. Birçok turnuva oynandı ve turnuvalardan birçok oyuncu para kazandı. Bu listemizde de VALORANT’ın resmi turnuvalarından en çok para kazanan 5 Türk Esporcuyu sizler için derledik.

VALORANT Nedir ?

VALORANT, Riot Games’in piyasaya sürdüğü 5’e 5, karakter tabanlı, rekabetçi taktiksel FPS oyunu. Oyun 2020 yılında hayatımıza girdi ve günümüzde dünyanın en büyük esporlarından birisi. Yükselişine de devam etmekte. Ülkemizde BBL, Fire Flux, FUT gibi büyük espor kulüpleriyle temsil edilirken Dünya’da da FNATIC, Cloud9, Evil Geniuses gibi yine büyük espor kulüpleriyle temsil edilmekte.

VALORANT’tan En Çok Para Kazanan 5 Türk Esporcu:

 1) Alfajer

FNATIC’de oynayan genç temsilcimiz daha 18 yaşındaki başarılarıyla sadece resmi turnuvalardan takımıyla beraber 167,256.74$ kazanmış bulunuyor. Bu paranın ne kadarının ona kaldığını elbetteki oyuncuların sözleşmeleri gizli olduğu için bilemeyiz. Temsilcimiz Emir “Alfajer” Beder ilk resmi maçlarına Surreal Esports ile çıkmış olsada kariyerinde ilk turnuvalarını Kütahya Espor ile oynadığı biliniyor.

FNATIC Alfajer
FNATIC Alfajer

2) cNed

Aktif olarak ülkemizin kulüplerinden FUT Esports’da yer alan Mehmet Yağız “cNed” İpek sadece resmi turnuvalardan takımıyla beraber 137,350.46$ kazanmış bulunuyor. Bu paranın ne kadarının ona kaldığını elbetteki oyuncuların sözleşmeleri gizli olduğu için bilemeyiz. cNed, ülkemizin VALORANT için ilk espor kulüplerinden olan BBL Esports ile VALORANT kariyerine başlamış ve ardından ilgiye de üzerine çekince dönemin önemli kulüplerinden Raise Your Edge’a transfer olarak avrupa sahnesine açılmıştı. RYE, Riot’un kumar politikaları yüzünden oyundan çekilmek zorunda kalınca kadro olarak ACEND’a transfer oldular ve kadro olarak VALORANT’ın ilk dünya şampiyonları oldular. cNed’in VALORANT öncesinde Zula ile de profesyönel olarak ilgilendiğini biliyoruz.

FUT | cNed
FUT cNed

3) MOJJ

En son FUT Esports’da yer alsada şuan da aktif olarak bir takımı bulunmayan Buğra “MOJJ” Kiraz sadece resmi turnuvalardan takımıyla beraber 58,699.84$ kazanmış bulunuyor. Bu paranın ne kadarının ona kaldığını elbetteki oyuncuların sözleşmeleri gizli olduğu için bilemeyiz. MOJJ, espor kariyerine CS ile başlamış bulunuyor. LOG Esports ve daha bir çok takım ile beraber uzun süre Türk CS arenasında yer aldıktan sonra VALORANT’a geçen oyunculardan birisi. MOJJ, oyunun başından beri FUT Esports’da yer alıyordu fakat kadroda yapılan son değişiklikler ile kulüp ile yolları ayrıldı.

LFT MOJJ
LFT MOJJ

4) qRaxs

Aktif olarak ülkemizin kulüplerinden FUT Esports’da yer alan Doğukan “qRaxs” Balaban sadece resmi turnuvalardan takımıyla beraber 51,323.34$ kazanmış bulunuyor. Bu paranın ne kadarının ona kaldığını elbetteki oyuncuların sözleşmeleri gizli olduğu için bilemeyiz. qRaxs’da CS arenasından VALORANT’a geçiş yapan oyunculardan birisi. CS’de, günümüzde CS’de çok konuşulan oyunculardan xfl0ud’un takım arkadaşıydı. VALORANT’ın çıkmasıyla kadrodan oyuncular VALORANT denemek isteyince takım dağılmıştı. qRaxs, oyunun başından beri FUT Esports’da yer alıyor.

FUT qRaxs
FUT qRaxs

5) qw1

Aktif olarak Fire Flux Esports’un bünyesinde yer alan Konur “qw1” Şahin bir kısım kişiye göre Türkiye’nin en iyi düelisti. qw1, espor kariyerine VALORANT’ta RARE Esports ile başladı. Döneminde de bir çok türk kulübün oyuncuyu isteyip transfer edememesi FUT Esports’un RARE Esports ile birleşmesiyle son bulmuştu. Hatta bazı kişilere göre bu birleşimin ana sebebi qw1’yi alabilmekti. FUT Esports, son kadro yenilenmeleriyle oyuncuyuyla yollarını ayırdı ve qw1’de kendine Fire Flux Esports’da yer buldu. qw1, sadece resmi turnuvalardan takımıyla beraber 41,005.80$ kazanmış bulunuyor. Bu paranın ne kadarının ona kaldığını elbetteki oyuncuların sözleşmeleri gizli olduğu için bilemeyiz.

Fire Flux qw1 | VALORANT
Fire Flux qw1| VALORANT

 

Listemiz bu kadardı. Tüm oyuncularımıza 2024 VALORANT sezonunda başarılar ve bol şans dileriz. Bir gün sizi de bu listede görmek için de sabırsızlanıyoruz. Tüm Espor ve VALORANT haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz.

Diğer haberlerimiz İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir