VCT Birlik Ligi 6. Hafta Sonuçları VALORANT mix

VCT Birlik Ligi 6. Hafta Sonuçları

VCT Birlik Ligi ‘nde son hafta öncesi birbirinden zevkli 5 maç ile geçti. 6. hafta sonunda play-off yapacak takımların belli olması ile birlikte ligi son 3 sırada bitiren takımlarda belli oldu. Fenerbahçe Esports, Thunderbolts Gaming ve İstanbul Wildcats bu splitte play-off yapamadı. Gelin bu hafta oynanan maçlara göz atalım.

VCT Birlik Ligi 6. Hafta

Thunderbolts Gaming – Galakticos

VCT Birlik Ligi ‘nde haftanın açılış maçında Thunderbolts Gaming ile Galakticos karşı karşıya geldi. Galakticos‘un haritası olan Ascent‘te mücadele sıkı geçti. Galakticos kendi haritasında zorlansa da uzatmalarda 18-16 kazanarak ilk haritayı kendi hanesine yazdı. ip0TT aldığı 31 skor ile haritanın yıldızı oldu. TBG tarafında Yato‘nun aldığı 27 skor harita için yeterli olmadı. İkinci harita, TBG‘nin seçimi olan Louts‘ta Galakticos dominasyonu vardı. İlk yarısı 9-3 biten haritayı GAL ekibi 13-4 kazanarak seriyi 2-0 ile kapattı. ip0TT ikinci haritada aldığı 18 skor ile yine yıldızlaştı.

Galatasaray Esports – Papara SuperMassive

VCT Birlik Ligi ‘nde haftanın ikinci maçında Galatasaray Esports ile Papara SuperMassive karşı karşıya geldi. Galatasaray Esports kendi seçimi Haven haritasında varlık gösteremedi ve kendi haritasını 13-5 kaybetti. Izzy aldığı 22 skorla haritanın yıldız oyuncusu olurken Touven‘in aldığı 18 skor Galatasaray’ın haritayı kazanması için yeterli olmadı. Serinin ikinci haritası olan Pearl haritasında skor yine aynıydı fakat kazanan taraf Galatasaray Esports oldu. Rakibinin haritasını 13-5 ile kapatan Galatasaray Esports adına haritanın yıldızı MerSa oldu. SUP tarafında Elite‘nin aldığı 18 skor haritanın kazanılması için yeterli olmadı. Serinin son haritası olan Ascent haritasında kıran kırana bir ilk yarı geçti. Galatasaray Esports‘un 7-5 üstünlüğü ile tamamlanan ilk yarının ardından Papara SuperMassive ikinci yarıda sadece rakibine tabanca roundunu verdi. Devamında 8 roundluk bir seri yakalayan SUP haritayı 13-8, seriyi ise 2-1 kapatarak ligdeki 5. galibiyetini aldı. SUP adına Elite aldığı 21 skorla haritanın yıldızı oldu.

Digital Athletics – Fire Flux Esports

VCT Birlik Ligi ‘nde haftanın üçüncü maçında lider sahnedeydi. Digital Athletics ile Fire Flux Esports‘un karşı karşıya geldiği maçta lider 1-0 geriye düşse de kazanmayı bildi. Serinin ilk haritası olan Lotus‘ta DA ekibi fırtına gibi başlasa da FF rakibi durdurdu ve ilk yarıya 7-5’lik DA üstünlüğü ile girildi. İkinci yarıda hata yapmayan DA rakibinin haritasını 13-7 kazanarak seride 1-0 öne geçti. Digital Athletics adına DeepMans aldığı 22 skorla haritanın yıldızı oldu. Serinin ikinci haritası olan Bind‘da kıran kırana bir mücadele vardı. İlk yarısı 7-5 Fire Flux Esports üstünlüğü ile geçilen haritada FF hata yapmadı ve haritayı 13-11 kazanarak seriyi 3. haritaya taşıdı. DeepMans ve sociablEE aldıkları 25 skor ile haritanın yıldızları oldu. Serinin son haritası olan Split‘te Fire Flux Esports üstünlüğü vardı. Rakibine sadece 4 round veren FF maçı 13-4, seriyi ise 2-1 kazanarak ligde 6. galibiyetini almış oldu. sociablEE aldığı 25 skor ile haritanın yıldızı oldu.

Galakticos – Fenerbahçe Esports

VCT Birlik Ligi ‘nde haftanın 4. maçında Galakticos ile Fenerbahçe Esports karşı karşıya geldi. Yakın geçen 2 haritanın kazananı Galakticos oldu. GAL ekibi rakibinin seçimi olan Pearl haritasını 13-11 ve kendi seçimi olan Bind haritasını 13-9 kazanarak bu hafta çıktığı iki maçıda kazandı. Eski takımına karşı 2 haritada 46 skor alan ip0TT yıldızlaştı. wozzip‘in aldığı 40 skor Fenerbahçe Esports‘un kazanmasına yardımcı olamadı. Bu sonuçla birlikte Fenerbahçe Esports play-offlarda mücadele etme şansını kaybetti. Galakticos ise ligde 4. galibiyetini alarak play-off biletini almış oldu.

S2G Esports – İstanbul Wildcats

Haftanın kapanış karşılaşmasında son VCT Birlik Ligi şampiyon S2G Esports ile İstanbul Wildcats karşı karşıya geldi. İlk galibiyetini geçtiğimiz hafta elde eden İWC rakibinin haritası olan Haven‘da fırtına gibi bir başlangıç yaptı. İlk yarısına 9-3 önde giren İWC ikinci yarıda hata yapmadı ve haritayı 13-9 kazanarak seride 1-0 öne geçti. mini aldığı 23 skor ile haritanın yıldızı oldu. Serinin ikinci haritasında ise S2G Esports dominasyonu vardı. Rakibine sadece 2 harita veren son şampiyon Ascent haritasını 13-2 kazanarak seriyi 3. maça taşıdı. russ ve pAura duosu aldığı 16’şar skorla haritanın yıldızları oldu. Haritanın 3. maçı oynanmadan sonuçlandı. İstanbul Wildcats oyuncusu mini‘nin internet sorununu verilen sürede çözememesi sonrasında S2G Esports hükmen galip sayıldı ve seri 2-1 ile kapandı. Bu sonuçla birlikte İstanbul Wildcats play-off biletini alamamış oldu. S2G Esports ise 5. galibiyetini almış oldu.

BBL Queens Game Changers Finalinden 1 Adım Uzakta

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir