mix VALORANT

VCT: Birlik Ligi İçin Şimdi Yarı Final Zamanı

VCT’nin Türkiye ayağı olan Birlik Ligi’nde playoff aşamasında ilk ayak tamamlandı. Finali LAN formatında yapılacak olan turnuvada yarı final eşleşmeleri belli oldu. Fire Flux Esports ve Parla Esports VCT: Birlik Ligi ilk ikide bitirmesinden dolayı playoff aşamasına direkt yarı finalden katıldı. Bugün oynanan maçlar sonucunda Fire Flux Esports S2G Esports ile eşleşirken, Parla Esports ise Papara SuperMassive ile eşleşti.

S2G Esports – İstanbul Wildcats

Normal sezonu 4 ve 5 numarada bitiren iki ekibi karşı karşıya getiren maçta Wildcats Ascent haritası tercihinde bulundu. S2G tarafından ise Icebox tercihi geldi. Karar haritası ise Split oldu. İlk iki haritayı kazanan S2G Esports 2-0 ile adını yarı finale yazdıran taraf oldu.

1.Harita – Ascent

S2G rakibinin haritasına güzel bir başlangıç yaptı ve 3-0 öne geçti. Wildcats karşılık gösterip skoru 3-3’e getirsede ilk yarının kalan 6 roundunu kaybederek 9-3 geriye düştü. İkinci yarıda da varlık gösteremeyen Wildcats kendi haritasını 13-4 kaybetti. russ aldığı 20 skorla haritanın kahramanı olurken Wildcats takımının oyun içi lideri hatex’in 0.29 reytingle oynaması büyük bir şaşkınlık yarattı.

2.Harita – Icebox

S2G Esports kendi seçimi olan haritada ilk haritadaki dominant oyununu ortaya koyamadı. İlk yarıda 6-3 öne geçen Wildcats üstünlüğü koruyamadı ve ilk yarı 6-6 berabere bitti. İkinci yarı başında roundlar takımların arasında gitti geldi. Skor 9-9a kadar geldi fakat S2G hata yapmadı ve haritayı 13-9 ile kapattı. Bu sonuçla beraber seriyide 2-0 kazanan ekipte russ aldığı 27 skorla haritanın yıldızı oldu. Wildcats adına 26 skor alan braveaf mağlubiyete engel olamadı. VCT: Birlik Ligi Twitter hesabında yapılan oylamada serinin MVP’si Batuhan ”russ” Malgaç oldu.

Papara SuperMassive – Galatasaray Esports

Ligin 3.’sü ve 6.’sının karşılaştığı maçta SuperMassive hata yapmadı ve adını yarı finale yazdırdı. Galatasaray Esports Fracture haritasını seçerken SUP tarafından Icebox tercihi geldi. Kara haritası ise Pearl oldu.

1.Harita – Fracture

Galatasaray Esports kendi seçimi haritada kötü bir başlangıç yaptı ve ilk yarıda sadece 3 round aldı. 9-3 biten ilk yarının devamında GS skoru 11-8’e kadar getirsede devamı gelmedi. İlk haritayı SUP 13-8 kazanarak seride 1-0 öne geçti. Burzzy aldığı 20 skorla haritanın en iyisi oldu.

2.Harita – Icebox

SuperMassive kendi haritasında fırtına gibi başlangıç yaptı. Rakibine 1 round veren Baykuşlar ilk yarıyı 11-1 önde kapattı. Galibiyetten sadece 2 round uzakta olan SUP ikinci yarıda rakibine üst üste 7 round verdi. İlk haritada olduğu gibi skor yine 11-8’e geldi fakat SUP yine haritayı 13-8’le kapattı. Seriyide 2-0’la kapatan SuperMassive’de Izzy 22 skorla ikinci haritanın yıldızı oldu. VALORANT Challengers TR Birlik Ligi Twitter hesabında yapılan oylamada serinin MVP’si Efe ”Elite” Teber oldu.

Yarı Final Aşaması

Yarın 18.30’da oynanacak maçta Fire Flux Esports ile S2G Esports karşı karşıya gelecek. BO5 formatında oynanacak maçın kazanını 12 Mart’ta oynanacak VCT: Birlik Ligi finaline adını yazdıracak. Çarşamba günü oynanacak maçta ise Parla Esports ile Papara SuperMassive karşı karşıya gelecek.

VALORANT’ın Yeni Ajanı Gekko Ve Yetenekleri!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir