Birlik Ligi Elemeleri VALORANT Genel VALORANT

VALORANT VRL TR: Birlik Ligi Kapalı Elemelerinde İlk Gün Tamamlandı!

VRL TR: Birlik Ligi 2024 Split 1’e kalmak için takımların 2023’ün başından beri uğruna çalıştığı VRL TR: Birlik Ligi Elemeleri sonunda başladı. Önce yıl boyunca Titans turnuvaları oynandı ve Titans turnuvalarındaki en iyi 4 takım kapalı elemelere geldi. Ardından açık elemelerden 4 takım geldi. Gelen 4 takımın Titans takımlarıyla birleşimiyle 8 takımlık havuz oluştu ve bu havuz ile kapalı elemeler başladı. Kapalı elemelerdeki takımlar: HOWL Esports, PCIFIC Esports, Regnum Carya Esports, Dark Passage, Team NVus, Tamaria Altunga Esports, PDS Esports ve There Is No Tomorrow.

VRL TR | VALORANT Regional League Türkiye: Birlik Ligi Kapalı Elemeleri İlk Gün:

Kapalı elemelerin ilk gününde Dark Passage – Tamaria Altunga Esports ve Regnum Carya Esports – There Is No Tomorrow karşılaşmaları oynandı.

Dark Passage – Tamaria Altunga Esports

DP – TAE karşılaşmasında iki harita oynandı. Serinin favorisi olarak gözüken Dark Passage, TAE’yi yenerek bir üst tura adını yazdırırken TAE’de kaybedenler ağacına düştü. Seride Haven ve Lotus haritaları oynandı. Haven haritasında ilk yarı 7-5 DP lehine tamamlandı. İkinci yarıda ise TAE tabanca roundunu kazansa da DP eco haliyle rakibine ikinci roundu vermedi ve skor 9-6’ya kadar geldi. Ardından Tamaria Altunga Esports 3 roundluk bir seri kazandı ve skor 9-9 oldu. DP 4 roundluk bir seriyle cevap vererek haritayı 13-9 skoruyla kapatmayı başardı.

İkinci harita ise tamamen Dark Passage lehineydi. 3 tane TAE oyuncusu daha çift haneli skorlara ulaşamadan harita bitti. Lotus’un harita skoru 13-4 oldu.

DP - TAE | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler
DP – TAE | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler

 

Regnum Carya Esports – There Is No Tomorrow

REG – TNT karşılaşmasında da iki harita oynandı. Bu seride de bir sürpriz olmadı ve favori olan Regnum Carya Esports, TNT’yi yenerek bir üst tura adını yazdırdı. TNT ise kaybedenler ağacında Tamaria Altunga Esports’un rakibi oldu. Serinin ilk haritası olan Haven’da TNT, çok iyi başladı; haritanın ilk yarısını 3-9 önde kapattılar. Fakat Regnum Carya Esports ikinci yarıda oyundan düşmedi ve geri dönmeyi bildi. Regnum Carya Esports haritayı 14-12 skoru ile uzatmalarda kazanarak seriyi 1-0’a getirdi.

Seride ikinci harita olaraksa Breeze oynandı. Breeze’de ilk yarı 7-5 Regnum Carya Esports lehine tamamlanırken ikinci yarıda da Regnum Carya Esports tabanca roundunu kazanmayı başarı ve skor 11-5’e kadar geldi. There Is No Tomorrow 2 roundluk bir seriyle cevap vererek skoru 11-7’e kadar getirmeyi başarsa da REG bir round ile cevap vererek skoru 12-7 yaptı. 20.Round’da ise Wearless’ın 3 skorluk harika oyunuyla Regnum Carya Esports roundu kazanmayı başardı ve harita 13-7 skoru ile tamamlandı. Takımlar arasında inanılmaz bir seviye farkı yokken maçın genel olarak bireysel yeteneklerden değiştiğini söyleyebiliriz.

REG - TNT | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler
REG – TNT | VRL TR:Birlik Ligi Elemeler

 

Diğer Haberlerimiz İçin Buraya Tıklayabilirsiniz

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir