amazy.io Web3 & Play2Earn

Move To Earn Projesi Amazy.io Nedir? (AZY – AMT)

GameFi‘ın hayatımıza girmesiyle beraber yeni projeler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Web3 ile formda kalmanın ve karşılığında para kazanmanın bir yolu da var. Karşınızda Amazy.io!

Amazy.io Nedir?

Amazy sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiren bir fitness uygulaması olmasıyla öne çıkıyor. Stepn projesiyle benzer özelliklere sahip olan Amazy, BNB zincirinde gerçek hayattaki hareketleri kaydederek harekete teşvik eden bir yaşam tarzı-fitness oyun-kurgu uygulaması olmasıyla öne çıkıyor.

Rusya merkezli projenin kurucularından Artem Nikolaev, 1000 başarılı uygulama ve oyun geliştirip piyasaya sürdü. Bir diğer kurucu Sergey Kosenko da 5 milyondan fazla takipçisi olan bir Rus blog yazarı. 

İlerleyen dönemlerde projenin geliştirileceği ve farklı fonksiyonlar eklenip çeşitliliğin arttırılacağı da konuşulanlar arasında. 

Mutlu, sağlıklı, proaktif ve mali açıdan bağımsız katılımcılardan oluşan bir topluluk oluşturmak isteyen ekip tokenomics modellerini de açıkladı. 

amazy.io

Amazy’nin iki tür tokeni bulunuyor. AMT tokenlerinin sınırsız bir arzı olmasının yanında, uygulamadaki kullanıcılar için ana ödül mekanizması olma niteliğine sahip. Bu AMT’ler aynı zamanda, spor ayakkabı soketlerinin kilidini açma, güncellemeler ve özelleştirme gibi pazar hizmetleri aracılığıyla kullanılarak arzının azalmasına olanak sağlayan bir yapıya sahip.

Ortalama 1,5 milyon dolarlık bir ilk piyasa değerine sahip olan AZY ise 1 milyar ile sınırlı bir arz ile çeşitli borsalarda alınıp satılabiliyor. 

amazy.io

Dört farklı seviyeden oluşan NFT spor ayakkabıların farklı özellikleri ve avantajları bulunuyor. Ayrıca her spor ayakkabının özelliklerini geliştirebileceğiniz 4 çip yuvası bulunuyor. 

1- Ranger: Kısa mesafe ve kolay yürüyüşler için.

2- ​​Hiker: Uzun mesafe ve tempolu yürüyüş için.

3- Sprinter: Koşucular için.

4- Coacher: Nadir ve çok amaçlı spor ayakkabılar

Move To Earn projeleri ilerleyen zamanlarda daha çok tanıklık edecek gibiyiz. Gelişmeye devam eden ekosistemde bizleri neler bekliyor, hep beraber göreceğiz. Web3 & Play2Earn kategorisinden diğer haberlere ulaşmak için buraya tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir