Dota 2

The International 7 davetlileri belli oldu

Dota 2’nin en büyük etkinliği The International’ın 7-12 Ağustos tarihleri arasında oynanacak bu yılki turnuvasına davet edilen takımlar açıklandı.

20 milyon doların üzerinde olan ödül havuzuyla ilgi çeken ve espor dünyasının en büyük turnuvalarından biri olarak öne çıkan The International’ın tarihleri daha önce Valve tarafından resmi olarak açıklanmıştı. Buna göre etkinliğin 7 ile 12 Ağustos tarihleri arasında Seattle Key Arena’da düzenleneceği oyuncularla paylaşılmıştı. Bugün ise bir başka önemli bilgi açığa çıktı. Daha önce Wild Card’dan gelen takımların da yer aldığı turnuva, 2017’deki etkinlikte bu takımlara yer vermeyecek. Wild Card takımlarının kontenjanları ise EU, NA, Çin ve SEA bölgelerine dağıtılmış durumda. Saydığımız bölgeler bu yıl turnuvaya iki yerine üçer takım gönderecek. Açıklanan yeni formatın yanı sıra davet edilen takımlar da belli oldu. The International 7’de yer alması için davet edilen takımlar şu şekilde:

The International 2017, üst üste dördüncü yılda da Seattle Key Arena‘da düzenlenecek. 17.000 kişi kapasiteli stadyum, yapımının tamamlandığı 1962 yılından beri genellikle basketbol ve hokey maçlarına ev sahipliği yapıyor. Böylece geçtiğimiz aylarda Trump’ın vize yasağı sebebiyle başka bir ülkede düzenlenebileceği konuşulan şampiyonanın da yine Amerika’da olacağı kesinleşmişti. Bilindiği üzere Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump, 27 Ocak’ta Irak, Suriye, Libya, Somali, Sudan ve Yemen vatandaşlarının ülkeye girişini 90 gün süreyle yasaklayan bir başkanlık emri imzalamıştı. Bunun ardından açıklama yapan Valve CEO’su Gabe Newell, turnuvanın ne olursa olsun düzenleneceğini, bir problem olması dışında ülke dışına çıkılabileceğini dile getirmişti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir