Counter-Strike: Global Offensive

DreamHack, ilk CS:GO Masters turnuvasını duyurdu

Dünyanın en büyük e-Spor organizatörlerinden DreamHack, 250.000 dolar ödül havuzuna sahip ilk CS:GO turnuvasını duyurdu.

2015’te çok sayıda turnuva ile e-Spor anlamında inanılmaz bir büyüme gösteren CS:GO sahnesine böylece yeni bir majör turnuva eklenmiş oldu. Şirketin yılda iki kez düzenleyeceğini açıkladığı Masters turnuvalarının ilki Nisan ayında, İsveç’in Malmö kentinde oynanacak. Toplam 16 takımın 100.000 dolarlık büyük ödülü almak için mücadele edeceği turnuvaya sekiz takım davetli statüsüyle katılırken, sekiz takım da açık elemeleri geçip gelecek.

DreamHack’in bu yeni Masters turnuvalarını diğerlerinden ayıran bir de önemli özelliği bulunuyor. Şirket, Masters turnuvalarını “stadyum ve büyük arena etkinliklerine özel e-Spor Şampiyonaları” olarak nitelendiriyor. Nitekim ilk etkinliğin oynanacağı Malmö Arena 16.000 seyirci kapasitesine sahip ve şehrin buz hockey’i takımına ev sahipliği yapıyor.

DreamHack’in 2016 planları ise CS:GO sahnesi için ayrıca önem taşıyor. Organizasyon şirketi, 2016’da CS:GO etkinliklerinde toplam 1 milyon dolar ödül dağıtacağının sözünü verirken, bu miktarın yarısı Masters turnuvalarıyla takımların olacak. Kalanlar ise en yakını 22 Ocak’ta Almanya’nın Leipzig şehrinde düzenlenecek DreamHack Open etkinlikleriyle sahiplerine kavuşacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir