Dota 2

Dota 2 takımı MeePwn’d dağıldı

Kai “H4nn1” Hanbückers’ün takımdan ayrılmasında sonra Avrupalı Dota 2 takımı MeePwn’d, Facebook’dan yaptığı resmi açıklama ile takımın dağıldığını belirtti.

Yukarıda da söylediğimiz gibi Kai “H4nn1” Hanbückers’ün takımdan ayrılmasında sonra birbirinden yetenekli oyuncuları bünyesinde bulunduran MeePwn’d takımı dağılmanın eşiğine gelmişti. Bugün ise kaçınılmaz olan gerçekleşti ve Avrupalı takım Dota 2 sahnesinden ayrıldığını belirtti. Bu karar ile birlikte takım; jDL, MLG ve D2CL gibi turnuvalardan da çekildiğini belirtti.

MeePwn’d Facebook sayfasında yapılan açıklamanın orijinaline ise buradan ulaşabilirsiniz.

“Üzülerek açıklıyoruz ki Dota 2 takımımız dağıldı. Takımda yer almış olan oyuncular arasında bireysel boyutta anlaşmazlıklar olmamasına rağmen, takım olarak istediğimiz yere gelmenin çok uzun bir süre alacağını dair düşüncelerimiz vardı.  Mücadele ettiğimiz turnuvalardan da çekileceğiz. Bütün bunlara rağmen oyuncularımıza şans diliyor ve bizi destekledikleri için sevenlerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Kadrosunda sürekli bir istikrarsızlık yaşayan MeePwn’d dan bugün olmasa bile yarın böyle bir açıklama olacağı bekleniyordu. Geçmiş haftalarda Sebastian “7ckngMad” Debs’den, Cloud9 oyuncusu Adrian “Fata” Trinks’i geçici olarak kadroya dahil eden Avrupalı takımın kurucu üyesi Johan “pieliedie” Aström ise iki haftadan fazladır takımla herhangi bir karşılaşmaya katılmamış ve The Summit 3’ün Kuzey Amerika elemelerinde geçici olarak  Team Tinker takımında yer almıştı.

Takımdan ayrılan H4nn1 ise kadrosunu tamamlamaya çalışan bir başka takım olan Summoner’s Rift’de yer alacak. Tal “Simbaa” Aizik ve Aliwi “w33ha” Omar’ın ise hangi takımlarla yollarına devam edecekleri ise henüz bilinmiyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir