League of Legends

G2 Esports tüm oyuncuları ile sözleşme yeniledi

2016 Yaz Mevsimi’nde EU LCS Şampiyonu olan G2, hayal kırıklığı ile geçen bir Worlds tecrübesinin ardından tüm oyuncuları ve koç kadrosu ile sözleşme yeniledi. Organizasyonun resmi sitesinden yapılan açıklama ile bu gelişmeyi duyuran takım, kararın Yaz Mevsimi Finali’nden önce alındığını da belirtti.

EU LCS’in en dinamik ve olaylı takımı olan G2, 2017 sezonunda da takım ve koç olarak aynı kadro ile mücadele edecek. Uzun bir süre EU CS’de mücadele ettikten sonra 2016 Bahar Mevsimi’nde LCS’e yükselen takım, herkesi şaşırtarak sürpriz bir oyun ortaya koymuş ve mevsim şampiyonluğuna ulaşmıştı. Burada MSI 2016’ya katılmaya hak kazanan takım, yine byük bir sürpriz yapmış ve altı takımın katıldığı turnuvada beşinci olarak alay konusu olmuştu. EU LCS’in birinci torba avantajını ilk dörde giremeyerek kaybeden G2, 2016 Yaz Mevsimi’nde de istikrarlı oyununu sürdürdü. Origen’den Mithy ve Zven’i transfer eden takım, görece zayıf olarak gösterilen alt koridorunu güçlendirirken, Kikis ile yollarını ayırdı ve genç Koreli yetenek Expect’i kadroya dahil etti.

Format değiştiren EU LCS’te bir dönem istikrarsız oynayan fakat makro anlamda ligdeki takımlardan daha ileride olduğunu kanıtlayan G2, normal sezonu birinci bitirirken finalde Splyce ile karşılaştı ve rakibini 3-1 gibi rahat bir skorla eledi. 2016 Dünya Şampiyonası’na katılan ve A grubunda mücadele eden takım, Rox Tigers, Albus Nox Luna ve Counter Logic Gaming ile gruptan çıkma mücadelesi verdi. Ne yazık ki grubunu sonuncu tamamlayan takım bir kez daha katıldığı uluslararası turnuvada hayal kırıklığına uğradı.

Bireysel anlamda çok yetenekli olmasına rağmen takım oyununu gerçekleştirememek ve karakter dışı hatalar yapmak gibi problemler yüzünden başarısızlığa uğrayan G2’nin 2017 sezonu için nasıl bir mentalite geliştireceği takımın başarısı açısından oldukça önemli.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir