League of Legends

Mata RNG’den ayrıldı

Royal Never Give Up takımının destek oyuncusu Mata, takımdan ayrıldığını duyurdu. Facebook üzerinden bir açıklama yapan oyuncu, önümüzdeki yıl Kore’de oynamak istediğini de belirtti.

2015 yılında başlayan meşhur Kore Göçü’nün ardından 2017 yılı bu oyuncuların yuvaya dönüş yılı olacakmış gibi gözüküyor. Deft ve Pawn’ın EDG’den resmen ayrılmasından sonra RNG takımının başarılı destek oyuncusu Mata da Kore’ye geri döneceğini açıkladı. 2015 yılında Dandy, Skatch ve Heart gibi oyuncularla Vici Gaming’e transfer olan oyuncu geçtiğimiz yılı RNG’de geçirmiş ve takımın başarılarında büyük rol oynamıştı.

Uzi ile oynamaya başladıktan sonra LPL’in en dominant alt koridor ikilisini oluşturan Mata, 2014 yılında Dünya Şampiyonu olan Samsaung White takımının da destek oyuncusuydu. Worlds 2014’te MVP ödülünün de sahibi olan oyuncu Thresh seçimi ile tanınıyor.

Tüm bu Koreli oyuncuların LCK’ye geri dönmesi ile ligin mücadeleci kimliği çok daha hırçın bir hal alacak gibi gözüküyor. League of Legends hayranları S4’teki SSW/SSB takımının karma bir halde tekrar toplanmasını umut etse de bu oldukça düşük bir ihtimal olarak gözüküyor. Öte yandan Mata LPL’de koçluk yapmasına rağmen LCK’de destek rolü oyuncusu olarak oynamak istediğini de belirtti. LCK’de koç pozisyonunda çok güçlü isimler bulunurken, nispeten destek rolünde daha büyük ihtiyaçlar bulunuyor.

Sağlık problemleri ve ailesini çok özlediğinden dolayı RNG’nin teklifini geri çevirdiğini söyleyen Mata’nın hangi takıma gideceği merak konusu. Her sezon öncesi olduğu gibi bu yıl da boşta olan tüm oyuncuların KT’ye transfer olacağı dedikoduları ortaya çıksa da, bu da ihtimal dahilinde gözükmüyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir