League of Legends

Milwaukee Bucks sahiplerinden Wesley Edens, Cloud9 Challenger’ı satın aldı

Milwaukee Journal Sentinel

NBA takımlarından Milwaukee Bucks ve Fortress Investment Group’un sahiplerinden birisi olan Wesley Edens, Cloud9 Challenger takımının NA LCS’teki yerini satın aldı. ESPN’in haberine göre Eden, LCS’teki yer ve oyuncuların kontratları için toplamda 2.5 milyon dolar ödedi. 

League of Legends ve espor, Kuzey Amerika’da çok daha hızlı bir şekilde büyüyor. Her mevsim farklı bir yatırımcının ismi LCS takımları ile geçerken, son olarak ESPN’in haberine göre C9C takımı Wesley Edens’a satıldı. Milwaukee Bucks’ın sahiplerinden birisi olan Edens, LCS’e yatırım yapan NBA ile alakalı isimlerden dördüncüsü oldu. Son olarak hatırlayacağınız üzere Philadelphia 76ers takımı Apex ve Dignitas’ı satın almıştı.

Eden hem NA LCS’teki yeri satın alırken, C9C takımındaki oyuncuların bonservis bedellerini de ödemiş oldu. Söylenenlere göre C9C takımının ligdeki yeri 1.8 milyon dolara satılırken, oyuncular için 700 bin dolar ödendi. İlk olarak Ağustos ayı içerisinde ligdeki yerini satışa çıkaran Cloud9, daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nden bir yatırımcı kuruluş ile görüşmüş fakat anlaşamamıştı.

Bu haber ile birlikte ligde yeni bir takımın olacağı da böylelikle kesinleşti. Cloud9 Challenger takımının hangi organizasyon ismi altında mücadele edeceği ise bilinmiyor. Şu an için hali hazırda takımda Ball, Hai, Altec ve Lemonnation gibi oyuncular bulunuyor.

Son yıllarda adeta kar topu şeklinde büyüyen Kuzey Amerika espor sahnesine son adımı atan büyük isim böylelikle Wesley Edens oldu. Hali hazırda “çılgın” olarak gösterilebilecek transferler gerçekleştiren NA LCS’in önümüzdeki yıl çok daha rekabetçi ve yıldızlarla dolu bir lig olacağına ise hiç şüphe yok.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir