League of Legends

Riot Games Team Huma soruşturmasını sonlandırdı

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan Team Huma skandalını araştıran Riot Games, takım sahibi Behdad Jaafarian’a karşı yürüttüğü soruşturmayı sonlandırdı. Herhangi bir eylem kararı almayan şirket, Jaafarian’a da herhangi bir ceza vermeyecek.

Takımın koçu Kubz’un yayınladığı dokümandan sonra ortaya çıkan Huma skandalı, League of Legends sahnesinde tartışmalara yol açmıştı. Takım sahibi Jaafarian’ın temel ödemeler dışında herhangi bir ödeme yapmadığı ve takım içi huzuru bozduğu iddiaları daha sonradan takımın eski menajeri Dentist tarafından da belgelerle desteklenmişti. DailyDot’un haberine göre soruşturma kanıt yetersizliği nedeniyle sonlandırılırken, takım sahibi Jaafarian’ın ayrılacağı söyleniyor. Jaafarian’ın oyuncuları ve CS’deki yerini sonraki mevsim satması ile oyuncular diledikleri takımlar ile oynayabilecek.

Ortaya çıkan tüm bu dokümanlardan sonra Riot Games’in Jaafarian’a herhangi bir ceza vermemesi oldukça şaşırtıcı. Dentist’in paylaştığı Skype loglarında Jaafarian’ın birçok kez yalan söylediği ve kendisi ile çatışan oyuncuları satmaya niyetlendiği açık bir şekilde gözükmekteydi. Nitekim, takımın tecrübeli ormancısı Santorin, Amerika Yükselme Ligi takımlarından Ember’a satıldı ve takımın içinde bulunduğu maddi sıkıntılara geçici bir çözüm getirildi.

Koç Kubz ise geçtiğimiz hafta takıma dönerek Huma’nın Promotion Turnuvası’nda başında olacağını açıklamıştı. Oyuncuların hatırı için geri dönen Kubz’un bu süre zarfı için alacağı parayı da önceden aldığı söylenmekte. Takım, turnuvada Inspire eSports takımı ile karşılaşacak. Huma’nın güncel kadrosu ise şu şekilde: Werlyb-Rudy-Godbro-Holyphoenix-Je suis Kaas.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir