League of Legends

Team Huma, LCS’e çıkma yolunda ilk karşılaşmasını kaybetti

Temsilcimiz HolyPhoenix’in takımı Team Huma, LCS’e yükselme mücadelesinde Roccat’e 3-1 kaybetti.

Avrupa Yükselme Ligi finallerinde Copenhagen Wolves ekibi 3-1 yenen Team Huma, LCS’e yükselme şansı kazanmıştı. Takımın lige yükselme macerasındaki son engellerinden biri ise LCS’de normal sezonu dokuzuncu sırada bitiren Roccat olmuştu. Beş maç üzerinden oynanan seride özellikle de tecrübe farkını iyi kullanan Roccat temsilcimiz HolyPhoenix’in takımını 3-1 yendi ve LCS’de kalmayı başardı.

Serinin ilk maçında Huma karşılaşmaya iyi başlasa da devamını getiremedi ve rakibine oranla düşük bir performans ortaya koydu. İlk maçı sağlam bir oyunla kazanan Roccat seride 1-0 öne geçmiş oldu. İkinci maçta ise Vadi’de çok daha kötü bir Huma takımı vardı. Uyum konusunda sıkıntılar yaşayan takım tecrübesizliğinin de kurbanı oldu. Seçim yasaklama ekranından önde çıkmayı başaran Roccat yine iyi bir performansla maçı kazandı ve 2-0 öne geçti.

Üçüncü maça geldiğimizde Team Huma nispeten daha iyi seçimlerle seriye tutunacağının sinyallerini verdi. HolyPhoenix’in yapmış olduğu Jhin tercihi ise maçın kaderini belirleyen nokta oldu. Karşılaşma iki takım arasında sürekli gidip gelirken HolyPhoenix erken dakikalarda aldığı skorların avantajıyla kartopu olmayı başardı. Oyun uzadıkça Jhin ile daha da güçlenen temsilcimiz takımını sırtlayan isim oldu. Son savaşta da yapmış olduğu harika dörtte dördün ardından Team Huma maçı kazandı ve seride 2-1’i yakaladı. Dördüncü karşılaşmada ilginç bir şekilde Huma tarafından üst koridora Poppy, orta koridora da Nautilus seçimi geldi. HolyPhoenix ise son zamanlarda alınmaya başlayan Sivir tercihinde bulundu. Takım HolyPhoenix’i korumaya yönelik bir kompozisyonla seçim yasaklama ekranından ayrılsa da hasar anlamında çok eksik kaldı ve bu durum maça da yansıdı. Maçı erken aşamada kontrol altına alan Roccat hataya yer vermedi ve kısa süre içerisinde farkı yakaladı. Rahat bir galibiyet alan ve durumu 3-1’e getiren Roccat böylece LCS’de kalmayı başardı.

Temsilcimiz HolyPhoenix’in takımı Team Huma’a her ne kadar Roccat’e yenilmiş olsa da LCS’e çıkma umutları hala umut devam ediyor. Takım, Giant Gaming ile beş maç üzerinden oynanacak olan seriyi kazanırsa LCS’e yükselmiş olacak. Giants Gaming ve Team Huma arasındaki bu karşılaşma 27 Mart Pazar günü saat 17:00’da oynanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir