League of Legends

Team YouPorn kadın League of Legends takımı kurdu

e-Spor sahnesinde aktif olarak faaliyet göstermekte olan Team YouPorn, kadın CS:GO takımının ardından tamamı kadınlardan oluşan League of Legends takımı kurdu. Avrupa sunucularında oynayan oyunculardan oluşan Team YP LoL, ilerleyen günlerde ESL’in düzenlediği tamamı kadın LoL takımlarının katılabildiği turnuvada mücadele edecek.

Geçtiğimiz yıl e-Spor sahnesine giren ve çeşitli başarılar elde eden Team YP, League of Legends sahnesine giriyor. Hali hazırda var olan tamamı kadınlardan oluşan bir takımı bünyesine katan organizasyon, bu hamle ile adından söz ettireceğe benziyor. Avrupa Batı ve Avrupa Doğu sunucularında oynayan kadın oyunculardan oluşan takımda derecesi en yüksek oyuncu Elmas V iken derecesi en düşük oyuncu ise Platin V olarak göze çarpıyor.

team yp lol

Tamamı kadınlardan oluşan bir League of Legends takımının nasıl bir performans göstereceği ise kestirilemez bir durumda. Öte yandan  organizasyon ve takım mentalite olarak oldukça eleştiriliyor. Sadece kadınlardan oluşan bir ligde mücadele etmeyi planlayan takımın kendisine daha yüksek hedefler koymaması, League of Legends topluluğu tarafından hayal kırıklığı olarak görülüyor. Kadınların özellikle e-Spor sektöründe erkeklerle rahat bir şekilde mücadele edebileceği düşüncesi oldukça mantıklı ve doğru gelse de, organizasyonlar henüz bu bakış açısına sahip değil. Team YP ise bu mentaliteyi biraz kırmak adına Go4LoL turnuvalarında mücadele etmeyi amaçladıklarını da açıkladı. Takımın kadrosu şu şekilde:

  • Üst koridor: Joanna “Myshka” Pigla
  • Orman: Patrycja “Reniferka” Krumin
  • Orta koridor: Tanja “Escape” Reither
  • Nişancı: Laura “Aryenzz” Muñoz
  • Destek: Marlies “Maestra” Brunnhofer
Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir