League of Legends

YellowStar resmen Team SoloMid’de

Fnatic’in kaptanı ve yıldız destek oyuncusu YellowStar, Amerika LCS takımlarından Team SoloMid’e transfer oldu.

Tecrübeli oyuncunun takım ile yollarını ayırdığı resmi olarak geçtiğimiz ay duyurulmuştu. Bu ayrılığın ardından YellowStar’ın yeni takımının TSM olacağı yönünde de ciddi iddialar bulunuyordu. Özellikle de Reddit üzerinden yapılan yorumlar oyuncunun TSM’e transfer olduğu fakat açıklanmadığı yönündeydi. KaSing’in de IEM San Jose sonrası takımdan ayrılması bu iddiaları iyice canlandırmıştı. Nihayet beklenen oldu ve hem YellowStar’dan hem de TSM tarafından resmi duyuru yapıldı.

Kuşkusuz YellowStar uzun süredir formasını giydiği Fnatic ekibi ile özdeşleşmişti. Kaptanlığını yaptığı takımdan ayrılması ise son yıllarda bizleri en çok şaşırtan transfer gelişmelerinden oldu. Kariyerine yeni bir pencere açan oyuncu benzer şekilde yeniden yapılanmaya giden TSM’in bir parçası oldu. Destek rolü oyuncusu olmasından dolayı da akıllara ilk olarak Doublelift ile neler başarabilecekleri geliyor. İki oyuncu da LoL profesyonel sahnesinin en tecrübeli oyuncuları arasında yer alıyor. Bu tecrübelerini ve artı olarak yeteneklerini birleştirdikleri zaman ikili arasındaki sinerji hiç şüphe yok ki çok üst düzey olacaktır. Konu iki yıldız oyuncu olunca tahmin yapmak kolay olsa da, aralarındaki uyumu ne ölçüde yakalayacaklarını merakla bekliyouz.

Adeta yıldızlar karması haline gelen Team SoloMid, 2016 sezonu için bizleri şimdiden heyecanlandırmaya başladı. Bu yıldızlar topluluğunun ortaya nasıl bir performans koyacağını ise LCS’in başlaması ile göreceğiz. Son olarak Team SoloMid’in kadrosunun Hauntzer, Svenskeren, Bjergsen, Doublelift ve YellowStar şeklinde olduğunu da belirtelim.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir