PUBG

PUBG TAMGAME League başlıyor

LG sponsorluğunda TAM Game tarafından düzenlenecek PUBG liginin detayları belli oldu.

Çıktığı günden itibaren oyun severlerin favorisi haline gelen PlayerUnknown’s Battlegrounds, dünya genelinde espora giriş yapmaya hazırlanıyor. Büyük bir ivme yakalayan oyun geçtiğimiz aylarda anlık 3 milyon oyuncuya ulaşarak kendine ait rekoru tekrar kırmıştı. Bu denli geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan PUBG’nin espor dünyasında neler yapacağı ise büyük bir merak konusuydu. Oyunun farklı organizasyonlar tarafından turnuvaları düzenlense de henüz bir lig sistemi oturmamıştı. Şimdiyse LG sponsorluğunda Türkiye, Azerbaycan ve Arap ülkelerini kapsayacak LG PUBG TAMGAME League ile heyecan başlıyor.

PUBG ligi ilk olarak Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki ön sezon dönemi ile start alacak. Bu aşamanın ardından 1. sezona geçiş yapılacak. 1. sezon boyunca ön sezondaki aylık elemeler, Haziran Finalleri ve LG PUBG TGL Büyük Finali’nde yer alma başarısı gösteren takımlar, uzun soluklu bir lig mücadelesine katılma hakkı kazanacak. Bu uzun soluklu turnuvanın en büyük özelliklerinden birisi ise uluslararası arenada yer almak isteyen takımlar için yerel eleme görevi görecek olması.

Yeni kurulan ligin ödül havuzu da oldukça büyük. Toplamda 235 bin TL değerinde nakit ödülün dağıtılacağı ligin finalinde şampiyon olan takım nakit ve ekipman ödüllerinin yanı sıra yurtdışında düzenlenecek olan ilk Uluslararası PUBG Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazanacak. LG PUBG TGL 23 Mart günü Türkiye saati ile 16:00’da başlayacak. Her hafta Cuma ve Cumartesi günleri gerçekleşecek olan mücadeleler resmi Twitch hesabından yayınlanacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir