5mid AI

Gemini Pro’ya Türkçe Dil Desteği Geldi

Gemini Pro artık Türkçe biliyor

Google’ın Aralık ayında tanıttığı en gelişmiş yapay zeka modeli Gemini, şimdi de Türkçe dil desteği ile kullanıcıların hizmetine sunuluyor. Gemini Pro, Google’ın yapay zeka alanındaki en iddialı projelerinden biri olarak, verimliliği ve erişilebilirliği artırmak adına Ultra, Pro ve Nano versiyonları ile farklı platformlarda faaliyet gösteriyor. Türkçe desteğinin yanı sıra, 40’tan fazla dilde ve 230’dan fazla bölgede sunulan yeni özellikler, kullanıcıların Bard üzerinden daha hızlı ve etkili bir deneyim yaşamalarını sağlayacak.

Bard’ın kullanıcı deneyimini zenginleştiren “yanıtı tekrar kontrol et” özelliği de artık Türkçe dahil olmak üzere birçok dilde erişilebilir durumda. Bu özellik, Bard’ın verdiği cevapları doğrulamak için Google Aramaları kullanarak kullanıcılara ek bilgiler sunuyor.

Gemini Pro Türkçe kullanılabilecek
Gemini Pro, Türkçe kullanılabilecek

Gemini’nin çok modlu yapay zeka kabiliyeti, metinlerden görsellere, seslerden videolara kadar geniş bir yelpazede içerik üretebilme yeteneği ile dikkat çekiyor. Bard, artık kullanıcıların yazdıkları açıklamaları görsellere dönüştürme yeteneğine de sahip. Bu yeni özellik, yalnızca İngilizce için kullanılabilir olmakla birlikte, yaratıcılığı teşvik eden önemli bir adım olarak görülüyor.

Güncellenen özelliklerle birlikte Bard, her türlü yaratıcı projeden günlük görevlere kadar geniş bir kullanım alanına hitap ediyor. Özellikle görsel oluşturma yeteneği, kullanıcıların yaratıcı fikirlerini daha ileriye taşıyacak bir araç olarak ön plana çıkıyor. Google, bu özelliklerle birlikte güvenlik ve gizliliğe de odaklanıyor, oluşturulan içeriklerin kötüye kullanımını önlemek için SynthID filigranları ve çeşitli filtreler kullanıyor. Gemini’nin Türkçe dil desteği ve diğer yeni özellikleri, yapay zeka teknolojisinin sınırlarını genişletmeye devam ediyor.

Gemini Pro’yu denemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yapay zeka ile ilgili tüm haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir