5mid AI

Samsung’un Yapay Zeka Özelliği Hangi Modellere Gelecek?

Samsung, Galaxy AI adını verdiği yapay zeka özellikleri hangi modellere gelecek?

Samsung‘un akıllı telefon pazarında yeni bir dönem başlatan Galaxy S24 serisinin sunduğu gelişmiş yapay zeka (AI) özellikleri, eski modellere de sunulacak. Şirket, bu teknolojiyi Galaxy S23, Tab S9 serileri ve Z Fold 5 ile Z Flip 5 modellerine de getirecek. Bu yenilik, 2023 ve sonrası üretilen Samsung modelleriyle sınırlı kalacak.

Galaxy AI, cihazların yapay zeka yetenekleri kazanmasının yanı sıra, üçüncü taraf bulut servislerinden de destek alacak. Samsung Müşteri Deneyimi Başkanı Patrick Chomet, bu süreçte mobil performansın önemine dikkat çekerek, şirketin adım adım ilerlediğini belirtti. Chomet, Galaxy AI’nın S24 serisinde başarılı olduğunu ve S23 serisinde de iyi çalışacağını ifade etti. Ancak, yapay zekanın cihaz ve bulut kaynakları üzerindeki etkisini tam olarak ölçemediklerini sözlerine ekledi.

Samsung’un yapay zeka özellikleri S24 serisinde verimli çalışıyor.

Samsung, yapay zeka destekli özelliklerin eski modellere de geleceğini düşündürüyor. Ancak, performans kaybı endişeleri nedeniyle bu özelliklerin hemen eski modellere getirilmeyeceği anlaşılıyor. Şirket, ilerleyen yıllarda bu yenilikleri daha geniş bir model yelpazesine sunmayı planlıyor. Bu gelişme, Samsung’un teknoloji alanındaki liderliğini pekiştirecek ve kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştirecek gibi görünüyor.

Samsung’un Galaxy AI ve diğer tüm yeniliklerini tanıttığı Samsung Galaxy Unpacked 2024 etkinliğinde neler yaşandığını tekrardan hatırlamak için Samsung Galaxy Unpacked 2024 | CANLI haberimize göz atabilirsiniz.

Yapay zeka ile ilgili tüm haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir