Grok 5mid AI

X’in Yapay Zeka Ürünü Grok, Premium Kullanıcılara Sunuldu

Elon Musk, bir süre önce duyurduğu ve xAI tarafından geliştirilen Grok isimli sohbet robotununun kullanıma açıldığını duyurdu. Bugünden itibaren ABD’deki X Premium+ (eski adıyla Twitter Blue) aboneleri, bu özel yapay zeka hizmetine erişebilecekler.

Elon Musk’ın daha önceden duyurduğu ve detaylarını bu haberimizde paylaştığımız Grok hakkındaki detaylar da artık netleşti.

Grok, OpenAI’nin ChatGPT ve Google’ın Bard hizmetleriyle rekabet etmeyi amaçlayan bir yapay zeka hizmeti olarak öne çıkıyor. Elon Musk, özellikle Grok’un ChatGPT’yi geride bırakacağına inandığını belirtiyor. Kasım ayında duyurulan bu yapay zeka servisi, Grok-1 yapay zeka modeli ile destekleniyor.

X resmi hesabından yapılan paylaşıma göre, Grok hizmeti bu hafta Amerika Birleşik Devletleri’ndeki X Premium+ aboneleri için kullanıma sunulacak. Eski aboneler ise öncelikli olarak bu yeniliği deneyimleme fırsatına sahip olacaklar. Hizmet, şu anda uygulamanın web, iOS ve Android sürümlerinde yan menüde yer alıyor, ancak kullanıcıların güncellemeleri takip etmeleri önemle vurgulanıyor. iOS ve Android kullanıcıları, hizmeti alt menülerine ekleyerek kolayca erişebilecekler.

Grok’un özellikleri arasında, gerçek zamanlı bilgilere hızlı erişim sağlama yeteneği ön plana çıkıyor. Ayrıca, Otostopçu’nun Galaksi Rehberi’nden esinlenen asi bir çizgiye sahip olan bu sohbet robotu, mizahi bir yaklaşımla kullanıcılara cevap verme yeteneğiyle diğer yapay zeka rakiplerinden ayrılıyor.

Elon Musk, Grok’un karmaşık sorulara cevap verebilme yeteneğini vurgulayarak, hizmetin diğer yapay zeka sistemlerinin ötesinde olduğunu belirtiyor. X Premium+ abonelik hizmeti, Türkiye’de aylık 300 TL ya da yılda 3 bin 139,98 TL karşılığında sunuluyor. Bu hizmet, gönderi düzenleme, reklamsız sosyal medya deneyimi, daha uzun gönderiler, video indirme, arka planda video oynatma ve gönderi yayınlayarak para kazanma gibi bir dizi ayrıcalığı içeriyor.

Grok’un erken erişim sürümü ise şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde X Premium+ kullanıcıları için kullanıma açılmış durumda. Ancak ilerleyen zamanlarda küresel çapta erişilebilir olması bekleniyor.

Diğer Haberlerimiz İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

author
Yapay zeka ve teknolojik alandaki gelişmeleri takip edip, en önemli olanları 5mid'de paylaşıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir