5mid Bülten

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Kasım 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Kasım Ayında Nasıl Belirlendi?

Ahmet “RuerN” Demirbaş:

Takımı HOWL Espor ile iyi bir sezon geçiren RuerN, takımıyla PUBG Global Championship 2023’e katılmayı başardı. Turnuva takım için pek şanslı gitmese de RuerN, grup aşamasında da kaybedenler aşamasında da performansı ile yüksek Twire puanları yakaladı ve bu puanları ile bu ayın adaylarından biri olmayı başardı.

Nur “Eva” Çakır

Takımı BBL Queens ile Game Changers 2023 Championship: São Paulo’ya kalmayı başaran Eva, turnuvanın açılış maçındaki inanılmaz oyunuyla listemize girmeyi başardı. Maçı +18’lik bir performans ile kapatan Eva, performansıyla rakip KRÜ Esports’un “check her pc” memeini paylaşmasına bile sebep oldu.

Ali “Wicadia” Haydar

Takımı Eternal Fire ile Türk CS takımlarının HLTV sıralama rekorunu kıran genç yetenek Wicadia, harika bir ay geçirdi. Takımının kaybettiği çoğu maçta bile istatistikler de +’da olan Ali, Eternal Fire ile ESL Challanger Jönköping 2023 ve PARI Please 2023 turnuvalarında ikinci olmayı başardı. Aldığı clutchlar ve multi fragli roundlarıyla kendisi bu ayki adaylarımızdan biri olmayı başardı.

Doğan “xeus” Gözgen

VRL TR:Birlik Ligi Kapalı Eleme takımlarından HOWL Espor’un VALORANT oyuncusu xeus, bu ay üçüncü taraf turnuvalarında farkını ortaya koydu. Önce Redbull Campus Clutch Türkiye Finali’nde oynadı. Ardından da yine kapalı eleme takımlarının yer aldığı Luxe Invitational Europe turnuvasında takımıyla beraber şampiyon oldu. Luxe Invitational Europe turnuva finalinde ise Portekiz ligi takımına karşı +41’lik bir performans ile ayı inanılmaz kapattı.

BBL Queens:

Game Changers 2023 Championship: São Paulo’ya turnuva favorilerinden biri olarak kalmayı başaran BBL Queens, turnuvadaki ilk maçlarında KRÜ Blaze’i iyi bir oyunla yenmeyi başardılar.

FUT Esports:

Temsilcimiz FUT Esports, bu ay 3 farklı Dünya Şampiyonası’nda yarıştı! Konu ile ilgili haberimize de buradan ulaşabilirsiniz. Brawl Stars, PUBG ve Honor Of Kings’de Dünya Şampiyonası’nda yarışan temsilcimiz turnuvalarda istediği başarıyı yakalayamasa da Dünya Şampiyonalarına katılmanın kolay bir şey olmadığını hepimiz biliyoruz. Dünya Şampiyonaları haricinde Red Bull Home Ground #4’de de yarı final görmeyi başardılar. Superdome 2023 League Of Legends‘deki süper Türk kadrolarıyla da çıktıkları ilk maçı kazandılar.

Eternal Fire:

Temsilcimiz Eternal Fire, bu ayki turnuvalarıyla Türk CS takımlarının HLTV rekorunu kırdılar. Space Soldiers’in 12.lik olan rekoru Eternal Fire’in 11.olmasıyla kırıldı. Bunun dışında offline olarak oynanan ESL Challanger Jönköping 2023 ve PARI Please 2023 turnuvalarında ikinci olmayı başardılar.

HOWL Espor:

PUBG Global Championship 2023’e katıldılar. Turnuvada beklenilen sonucu alamasalarda PUBG’de PGC’ye kalmak sezon boyunca yaptığınız başarılara bağlı olduğu için listeye girmeyi başardılar. Ayrıca VALORANT’da da Luxe Invitational Europe şampiyonu oldular.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Aralık ayında da devam edecek. Takipte kalın!

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir