5mid Bülten Oyun

Assassin’s Creed Mirage Oyuncuları Bir Daha Asla Görmek İstemedikleri Özelliği Slamlıyor

Assassin’s Creed Mirage PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X için birkaç haftadır piyasada ve AC hayranlarına neyi sevdiklerini, neyi sadece sevdiklerini, neye kayıtsız kaldıklarını ve neyi hiç sevmediklerini anlamaları için bolca zaman verdi. Ve çoğunlukla, Ubisoft serisinin hayranları oyundan keyif alıyor gibi görünüyor. Bunun da ötesinde, özellikle OG Assassin’s Creed hayranları, Valhalla, Odyssey ve Origins gibi önceki sürümlerle uzaklaştığı seriyi köklerine geri getirdiği için oyundan gerçekten çok memnunlar. Bununla birlikte, oyun mükemmel olmaktan uzak ve oyuncuların gelecekteki Assassin’s Creed oyunlarında görmek istemedikleri bazı şeyler var.

Bu amaçla, Assassin’s Creed Reddit sayfasındaki Assassin’s Creed hayranları “Kapı diğer taraftan yasaklandı” görevlerinin bir daha asla ortaya çıkmaması için çağrıda bulundu. Assassin’s Creed Mirage‘a karşı adil olmak gerekirse, bu onun getirdiği bir şey değil, ancak bu oyun tasarımını devam ettirdi ve hayranlar bundan bıktı.

“Lütfen bu ‘Kapı diğer taraftan yasaklandı’ görevlerinin ölmesine izin verin,” diyor gönderi. “Son oyunlardan herhangi birinde bu son derece aptalca bulmacalarla karşılaştığımda gerçekten kalbim sıkışıyor. Valhalla’da çok fazla olduğu için oyunu bıraktım ve AC: Mirage’a da taşındıklarını fark edince kalbim sıkıştı. Güvenli bir alana erişmeniz gereken bir göreve biraz daha renk katmak için anahtarları olan muhafızları aramak umurumda değil. Hatta kapıyı diğer taraftan açmak için biraz dolambaçlı bir yoldan gitmenizi gerektiren görevlere bile aldırmıyorum, ancak bu tür kilitli kapıların sayısı on kat arttı ve gerçekten sadece dolgu görevi görüyorlar, bu yüzden oyunda lanet bir kapının kilidini açmaya çalışırken daha fazla zaman harcıyorsunuz.

Yazı şöyle devam ediyor: “İçeride muhafızlar ya da insanlar varsa parmaklıklı bir kapı mantıklı olabilir, ancak kapının içeriden parmaklıklı olması ve kapının o tarafında kimsenin olmaması aptalca (o zaman o taraf nasıl parmaklıklı oldu?). Biraz daha düşünülmüş ya da yaratıcılık katmış olsalardı gerçekten mükemmel olabilecek bir oyun için tembel ‘bulmacalar’.”

Gönderi, oyunun Reddit sayfasındaki en iyi gönderilerden biri, bu nedenle birçok hayranın aynı fikirde olduğunu söylemek güvenli. Ayrıca 100’ün üzerinde yorum almış ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde yorumların çoğu bu düşünceyi yansıtıyor.

“Evet buna katılıyorum. İlk birkaç seferden sonra sıkıcı hale geliyor. Ubisoft sanki bir odaya girip bir sandığı yağmalayabilirsek çıldıracakmışız gibi davranıyor,” diyor bu yorumlardan biri.

Her zaman olduğu gibi, ne düşündüğünüzü bize bildirmek için bir veya iki yorum bırakmaktan çekinmeyin.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir