5mid Bülten Anime - Manga

En İyi Güç Sistemine Sahip 10 Manga

Bu haber kesifasya.com tarafından yazılmıştır. Yazının devamını buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hikayeleri şekillendirmenin ve dünya inşa etmenin merkezi unsurlarından biri olan güç sistemi, özellikle aksiyon mangaları için kritik bir unsurdur ve manga dünyası bu tür güç sistemlerinin çeşitliliği ile övünmektedir. Bu yaratıcı güç sistemleri, entegre edildikleri hikayelere derinlik katmaktadır. Okuyucular, sadece etkileyici anlatı ve derin karakterizasyonlarla değil, aynı zamanda bu büyüleyici güç sistemlerinin sahip olduğu neredeyse sonsuz potansiyeli keşfetmenin, anlamanın ve tanıklık etmenin cazibesiyle de bu mangaların dünyalarına çekilmektedir.

Sadece eğlendirmekle kalmaz, aynı zamanda karakter gelişimi ve sorumluluk gibi tematik kalıpları keşfetme ve böyle güçlere sahip olmanın sonuçları hakkında düşünme platformu olarak da hizmet ederler. Bu nedenle, güç sistemleri şu anda manga türleri için önemli unsurlardır, ve aşağıda şimdiye kadar görülen en iyi güç sistemlerinden bazıları bulunmaktadır.

Kalıntılar (Tomb Raider King)

Tomb Raider King
Yazar / Çizer Sanji Jiksong / 3B2S
Tür Aksiyon, Macera, Fantastik

Tomb Raider King’in hikayesi Tanrı lahitlerinin bulunmasıyla oluşan güç sistemi üzerine kuruludur. Bu Tanrı lahitleri, Dünya’nın belli bölgelerinde ortaya çıkmaya başlar ve içlerinde gizemli kalıntıları barındırır. Kalıntılar çoğunlukla mitoloji, tarihi figürler ve halk hikayelerinden temel alan objelerdir. Çoğunun aksine bu güç sisteminde güce sahip olan insanlar değil bu kalıntılardır.

Kalıntı taşıyıcısının bu güçlere erişimi vardır. Sahip olduğu kalıntı sayısına göre kişinin gücü artmaktadır. Hikâye ana karakter olan Seo Joo-Heon’u takip eder. Seo Joo-Heon, önceki hayatında edindiği bilgi ve deneyimi kullanarak diğer lahit akınlarının önüne geçmeye ve “Lahit Akıncısı Kralı” olmaya çalışır.

Takımyıldız (Return Of The Disaster-Class Hero)

Return Of The Disaster-Class Hero
Yazar / Çizer Sanji Jiksong / Lee Beomgeun
Tür Aksiyon, Macera, Fantastik

Takımyıldız güç sistemi temelini astrolojinin Burçlarından alır. Manga’ya göre 13 Kutsal Varlık, Dünya’nın en büyük yaratıcılarıdır ve insanlığı felaketlerden korumak amacıyla dünyadan vekiller seçerler, bu vekillere “Aziz” denir. Azizler burçların güçlerini taşırlar. Kişinin Yüce Heyet’teki rütbesi Burç’tan ne kadar güç alabileceğini belirler ama erişimi olan güç miktarı Burç’a olan bağlılığına bağlıdır. Takımyıldız güç sisteminin belirgin özelliği organizasyon tarzı yapısı ve anlaşılmasının kolaylığıdır. Böylece kolay bir okuma deneyimi sunar.

Jungle Juice (Jungle Juice)

Jungle Juice
Yazar / Çizer Hyung Eun / Juder
Tür Aksiyon, Fantastik

Jungle Juice’ın güç sistemi çeşitli böcekler ve davranışlarından esinlenme. Manga da gizemli bir firma tarafından satılan böcek spreyi olarak bilinen bir kimyasal; Ancak bu sprey ile öldürülen böcekler yanındaki insana dna’sını bulaştırıyor ve kişiye öldürülen böcekle birleşiyor, bir nevi yarı böcek yarı insan oluyor.

Yusufçuk güçleri ana karakterimiz Jang Suchan’ın durumunda olduğu gibi, kimyasal karışım uzuvları kişiye has şekilde dönüştürebiliyor da. Jungle Juice sayesinde böcek insanlar yaratıldı; bununla beraber her birinde özgün böcek kompleksleri de ortaya çıktı.

Zar (Dice: The Cube That Changes Everything)

Manga
Dice: The Cube That Changes Everything
Yazar / Çizer Yun Hyun Suk
Tür Aksiyon, Dram, Fantastik, Doğaüstü

Dice (Dice: The Cube That Changes Everything)’in hikayesi zar denen özel eşyalar çevresinde gelişiyor. Zar’ın keşfinin geçmişte güney koredeki bir gecekondunun üzerine düşmesiyle olması insan yapımı olmadığını gösteriyor. Bu zarlar kullanıcılarına çeşitli fiziksel ve doğaüstü yetenekler verir. Seride Zarla ilk temasa geçen kişi X’tir, hikâyenin baş kötüsü.

Zar’ı kullanan kişilere Dicer denir ve Dicer’ın arzuları yakıt olarak kullanılarak zar üretilir. Serideki bütün özelliklerin kaynağı Zarlar’dır. Zarlar rütbe ve türlere göre sınıflandırılır. Sıradan, A rütbe ve S rütbe. ruh, efsun ve antik Zar türleri bulunur. Dicerların zarlarının türlerine göre sınıflandırılması kaotik oyuna bir düzen verir. Hikayenin merkezinde olan zarlar her türlü karakterin gözükmesine imkan verir.

Tüm Manga Listesi İçin Tıkla

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

3 Comments

  • Zed 3 Aralık 2023

    Öneri için KesifAsya.com sitesine teşekkür ederim.

  • Unkown 1 Aralık 2023

    Aklı olan varsa Dice ı okumaz hayatımda okuduğum en gıcık ve rezil seri

  • Clara-sama 29 Kasım 2023

    Sadece bu sezon webtoonlarını koymayıp hala devam eden ama eskilerin daha aşina oldugu müq serileri eklediğiniz için teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir