5mid Bülten

Netflix GTA Oyunu İstediği Bildirildi

Netflix Games 2021’de yayın hayatına başladığından beri, yayın şirketi abonelerin dikkatini çekmekte zorlandı. Şirketin kütüphanesinin büyük bir kısmı Stranger Things, Sonic Prime ve The Queen’s Gambit gibi yayınlanmış şovlar etrafında dönüyordu, ancak Netflix’in büyük bir şekilde genişlemeye çalıştığı görülüyor. The Wall Street Journal’ın yeni bir raporuna göre Netflix, Take-Two Interactive de dahil olmak üzere üçüncü taraf yayıncılara hitap ederek tekliflerini güçlendirmek istiyor. Haber kaynağı, Netflix’in bir Grand Theft Auto oyununu hizmet aracılığıyla kullanıma sunmaya çalıştığını iddia ediyor.

Şu anda Netflix’in video oyun serisine mevcut bir GTA oyununu mu yoksa yeni bir oyunu mu eklemek istediği belli değil. Şu anda Netflix üzerinden erişilebilen oyunlar yalnızca mobil uygulama üzerinden çalışıyor. Kullanıcılar tıpkı App Store ya da Google Play üzerinden oyun indirir gibi çeşitli oyunları mobil cihazlarına indirebiliyor. En önemli fark, Netflix aracılığıyla indirilen mobil oyunlarda uygulama içi satın alımların bulunmamasıdır.

Grand Theft Auto: Chinatown Savaşları

Haberin duyulmasının ardından sosyal medyada pek çok GTA hayranı Grand Theft Auto: Chinatown Wars’un yeniden yapımının ya da devamının Netflix’in formatına çok uygun olacağını belirtti. Grand Theft Auto: Chinatown Wars, ilk olarak Nintendo DS’de yayınlanan ve daha sonra PSP, iOS ve Android’e taşınan taşınabilir bir seriydi. Oyun, yukarıdan aşağıya bir görünümle GTA serisinin ilk iki oyununa daha yakın bir perspektif sunuyordu. Oyun büyük bir eleştirel başarı elde etti, evrensel övgü ve çeşitli kuruluşlardan çeşitli ödüller kazandı.

Chinatown Wars’un yıllar boyunca aldığı övgüler göz önüne alındığında, Netflix’e özel bir devam oyunu büyük ilgi çekebilir. Bu haliyle Netflix Games, aboneler için bir avantajdan biraz daha fazlası olmaya devam ediyor, ancak büyük bir özel oyunla çok daha fazlası olabilir. Take-Two’nun böyle bir şeyi kabul edip etmeyeceğini bilmenin bir yolu yok, ancak Netflix’in neden kendi Grand Theft Auto’suna sahip olmakla ilgilenebileceğini anlamak çok kolay.

Netflix Oyunlarının Geleceği

Şu anda Netflix’in bir video oyun hizmeti olarak geleceğinin ne olacağı belli değil. Şirketin devasa abone sayısı, oyunlarını daha fazla kişinin oynamasını sağlayabilirse onu hesaba katılması gereken bir güç haline getirebilir. Şirket, Teenage Mutant Ninja Turtles gibi yüksek profilli seçenekler eklemiş olsa bile, son iki yılda bu bir zorluk oldu: Shredder’s Revenge. Ancak, büyük bir isme özel bir oyun bu anlatıyı kolayca değiştirebilir ve Netflix’i video oyun endüstrisinde önemli bir oyuncu haline getirebilir. Bunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ya da şirketin gerçekten kendi Grand Theft Auto’sunu alıp almayacağını göreceğiz.

Netflix’e özel bir GTA oyunu oynar mıydınız? Şirketin oyunlarını oynayarak daha fazla abone kazanabileceğini düşünüyor musunuz?

 

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir