Anime - Manga

Attack on Titan Final Bölümü Birçok Dokunaklı Geri Çağırma İçeriyor

Attack on Titan’ın final bölümü geldi ve geçti, anime hayranları Scout Alayı’nın hikayesini yansıtıyor. Serinin kahramanları eski arkadaşları Eren Jaeger’e karşı savaşmak zorunda kalırken, son bölüm acımasız serinin geçmişinden önemli anları oynama fırsatını yakaladı. Dört sezonda, bazı acımasız, yürek burkan anlar yaşandı ve anime uyarlamasının son bölümü, Attack on Titan’a veda etme konusunda farklı değildi.

Attack on Titan’ın dördüncü ve son sezonu, İzci Alayı’nın hayatında bazı büyük dönüm noktaları yarattı. Eren Jaeger’in geçmişine, bugününe ve geleceğine bir bakış atmasıyla birlikte, Kurucu Titan unvanını alarak ölüm ve yıkımdan başka bir şeyle dolu olmayan bir yola girmişti. Artık Titanları kontrol etme yeteneğine sahip olan Eren, Paradis sınırları dışındaki tüm dünyayı ortadan kaldırmak için yola çıktı ve arkadaşlarını güvende tutmanın tek yolunun sert bir yaklaşım benimsemek olduğuna inandı. Son bölümde tanık olduğumuz gibi, Eren’in yıkım yolu sona erdi ve anime hayranları İzciler’in gelecekte yaşadıklarının bir kısmını görebildi.

Attack on Titan Geri Çağırmaları

Acımasız anime serisinin son bölümü, anime uyarlamasının ilk sezonuna geri dönme fırsatını yakaladı. Attack on Titan’ın ilk sezonları, izleyicilerin dördüncü sezonda tanık oldukları ölüm ve yıkım söz konusu olduğunda neredeyse tuhaf görünüyordu. Serinin en başından beri, yaratıcı Hajime Isayama’nın anime serisinin tüm karakterleri için bir planı olduğu açıkça gözüküyor.

Someone on Twitter pointed out this wild parallel
byu/Prospero314 inShingekiNoKyojin

Dizinin son bölümünde Attack on Titan’ın devamının geleceği ima edilse de, yaratıcı Hajime Isayama yeni bir hikaye yaratma planı olmadığı konusunda kararlı. Neyse ki Isayama önümüzdeki yıl Attack on Titan adlı yeni bir sanat kitabıyla evrene geri dönüyor: Fly adlı yeni bir sanat kitabıyla evrene geri dönecek ve bu kitap bize seride yeni bir kısa hikaye sunacak. Bu hikayenin ne içereceğine dair ayrıntılar gizemini korusa da, birçok kişi Isayama’nın Levi’nin erken dönem hayatına odaklanacağına inanıyor çünkü Isayama, Scout Alayı askeri söz konusu olduğunda odada bir hikayesi daha olduğunu belirtmişti.

Attack on Titan’ın finalinde hangi Paskalya Yumurtalarını fark ettiniz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir