Anime - Manga

Attack on Titan Hajime Isayama 2024’te Yeni Titan Hikayesi Yaratacak

Attack on Titan’ın anime uyarlaması, Studio MAPPA’nın televizyon serisinin son bölümünü sunmasıyla bu Kasım ayında sona eriyor. Sondan bir önceki bölüm dünyanın kaderini belirleyecek çatışmaya zemin hazırlarken, İzci Alayı eski arkadaşları Eren Jaeger’in hayatına son vermek gibi yıkıcı bir karar verebilir. Yaratıcı Hajime Isayama manganın devamının geleceğini belirtmese de, mangaka 2024 yılında evrende yeni bir hikayeyle geri dönmeye hazırlanıyor.

Attack on Titan’ın sonu mangasının sayfalarına geldiğinde, seriyi yıllardır takip eden okuyucular için oldukça tartışmalı bir sondu. Bugüne kadar pek çok hikayede olduğu gibi, Isayama beklentileri boşa çıkarmış ve Survey Corps’un hikayesinde farklı bir son bekleyen hayranlara ciddi bir sürpriz yapmıştı. Şu anda ne Isayama ne de MAPPA anime uyarlamasının manganın finalini harfiyen takip edip etmeyeceğini belirtmedi, ancak tüm işaretler animenin son savaşının kaynak malzemesine sadık kalacağını gösteriyor.

Attack on Titan’ın Devam Mangası Gelecek mi?

Yeni manga Attack on Titan New Complete Illustrations Artbook’un bir parçası olarak gelecek ve serinin yaratıcısından on sekiz yeni sayfa olacak. Önümüzdeki yıl 30 Nisan’da yayınlanacak olan manga “Attack on Titan Volume 35” olarak adlandırıldı ve bu da bazılarının Isayama’nın bu evren için aklında ek hikayeler olabileceğine inanmasına yol açabilir. Kasvetli anime serisinin popülaritesi göz önüne alındığında, Eren ve arkadaşlarının yolculuğundan çok farklı olsa da, sonunda bir devam serisi görmemiz anlaşılabilir olacaktır.

Serinin sona ermesinin ardından Isayama, Levi’nin geçmişine odaklanan yeni bir hikaye yaratıp yaratmamayı tartıştığını belirtti. On sekiz sayfalık bu hikayenin tam olarak böyle olup olmayacağı henüz doğrulanmamış olsa da, Hajime’nin bu yeni girişle Levi’nin geçmişini biraz daha açığa çıkarabileceği akla yatkın geliyor. Attack on Titan bir devam bölümüyle geri dönmese bile, Scout Alayı anime dünyasına damgasını vurdu.

Sizce yeni hikâye neler içerecek? Gelecekte bir Attack on Titan devam filmi görmek istiyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmekten çekinmeyin.

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir