Anime - Manga

Demon Slayer Hashira Eğitim Filminden Öğrendiklerimiz

Demon Slayer için büyük spoiler: Hashira Eğitim Yayını takip edecek!

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba -To the Hashira Training- şimdi sinemalarda gösterime giriyor, işte yeni gösterimde neler olduğu hakkında bilmeniz gereken her şey! Tıpkı Demon Slayer’ın yayınlanmasıyla 2. Sezonun sona ermesinin ardından olduğu gibi: Kimetsu no Yaiba -To the Swordsmith Village-, -To the Hashira Training- üçüncü sezonun bir saatlik final bölümünün (Swordsmith Village Arc’ı sona erdiren) ve animenin yaklaşan dördüncü sezonu Demon Slayer’ın bir saatlik prömiyerinin özel bir gösterimi: Hashira Training Arc.

Demon Slayer’ın dördüncü sezonunun prömiyeri mangadan ilginç bir meydan okumayla karşı karşıya. Koyoharu Gotoge’nin orijinal manga serisinden Hashira Training arc, bir sonraki savaştan önce sadece yaklaşık dokuz bölüm uzunluğunda ve prömiyerin kendisi, sadece bir saatlik uzunluğunda manganın en az ikisini (ve biraz daha fazlasını) uyarlıyor. Demon Slayer 4. Sezon, prömiyerin ardından sezonun geri kalanında olacaklar için sahneyi hazırlarken, -To the Hashira Training- gelecek büyük bir eğitim yayına hazırlanıyor.

(Photo: ufotable)

Hashira Eğitim Yayında Neler Oluyor?

Demon Slayer’ın 4. Sezon prömiyeri, Tanjiro Kamado Kelebek Konağı’nda iyileşirken Kılıç Ustası Köyü Arkında yaşanan olaylardan yedi gün sonra başlıyor. Dışarıda olduğu süre içinde, Nezuko’nun güneşi fethetmeye devam etmesinin onu Muzan Kibutsuji’nin hedefi haline getirdiği açıklanıyor. Ancak Nezuko’nun tanınmasından bu yana rastgele iblis saldırıları azalmış ve Muzan ilk hamlesini yapmadan önce bir sükûnet yaşanmış gibi görünmektedir. Böylece Hashira resmi bir toplantı için bir araya getirilir.

Ne yazık ki Kaguya Ubuyashiki’nin hastalığının artık Hashira’yı şahsen göremeyeceği kadar ağırlaştığı ve artık son anlarını beklediği ima edildi. Ancak İblis Avcısı Birliği artık kendilerini bir savaşın eşiğinde bulurken, Hashira’nın hazır olması gerekiyor ve bunu yapmanın yolu da Kılıç Ustası Köyü Yayında Mitsuri ve Muichiro’da ortaya çıkan İblis Avcılığı işaretini nasıl ortaya çıkaracaklarını bulmaktan geçiyor. Muzan’a karşı savaşan (İlk Nefes tekniklerini kullanan) ilk kılıç ustalarının hepsinin aynı işareti taşıdığı açıklanmıştır.

Kayıtlardan o kadar uzak tutulmuştur ki, Kolordu’nun devam etmesi gereken işaretle ilgili mevcut tek ipucu, biri ortaya çıktığında diğerlerinin de sanki yankılanmak için ortaya çıkmaya başlayacağı gerçeğidir. Ve şimdi Tanjiro kendininkini ateşlediğine göre, etrafındaki diğerleri de aynısını yapmıştır. Ancak Muichiro kendi bedeninin kilidini açtığında bedeninin neredeyse ölümcül bir durumda olduğunu açıkladığı için bunu yapmak tamamen başka bir konudur. Bu da Hashira’nın şu anda sahip olduğu tek planın eğitmek ve bir şekilde kendilerininkini uyandırmak olduğu anlamına geliyor, ancak prömiyerden itibaren açıklanmayan öldürme işaretiyle ilgili karanlık bir şey de var.

Tanjiro tamamlanmış kılıcını (üzerinde Rengoku’nun muhafızı ile) alır ve hem Zenitsu hem de Inosuke ile yeniden bir araya gelir ve Hashira’nın yeni planının tüm birlik için sıkı bir eğitim kursu başlatmak olduğu ortaya çıkar. Her biri dövüşün farklı yönlerini geliştirmeye yardımcı olmak için kendi eğitimlerine liderlik edecektir (genellikle Hashira takımları eğitmek için iblislerle savaşmakla meşguldür), ancak Tomioka bilinmeyen bir nedenden dolayı gizemli bir şekilde eğitime katılmayı seçmiştir.

Eğitim başlar ve prömiyerin son anlarında Ubayashiki’nin kargasının Tamayo’ya ulaşarak Nezuko’nun vücudunun nasıl değiştiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için Shinobu Kocho ile birlikte çalışmasını istediği görülür. Şimdilik kurgulandığı gibi (bazı orijinal materyallerle birlikte), Demon Slayer: Hashira Training Arc, anime nihayet başladığında bu Baharın sonlarında başlayacak son savaşlara hazırlanırken oldukça fazla orijinal içeriğe sahip olacak.

Demon Slayer’dan ne görmeyi umuyorsunuz? Hashira Training Arc bu İlkbaharda tam olarak yayınlandığında ne görmeyi umuyorsunuz? Bu konudaki tüm düşüncelerinizi yorumlarda bize bildirin! Hatta animasyonla ilgili her şey ve diğer harika şeyler hakkında bana doğrudan ulaşabilirsiniz @yazartural adresinden ulaşabilirsiniz!

5Mid, farkıyla anime evrenine yolculuk yapın! Bizimle birlikte animelerin en can alıcı detaylarını, son dakika haberlerini ve unutulmaz önerileri bulabilirsiniz.

Kagurabachi Yaratıcısı Naruto’yu En İyi Manga Olarak Açıkladı

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir