Anime - Manga

Gambling School Manga Serisi Yayın Arası Alıyor | Kakegurui

Gambing School, bugün animenewsnetwork.com’da Joanna Cayanan tarafından yayınlanan habere göre yayın arasına giriyor. Gelecek yıl 10. yılını kutlayacak başarılı seri, ilk olarak Mart 2014’te yayınlanmıştı.

Manganın Yaratıcılarından Önemli Karar

Square Enix’in Gangan Joker dergisinin 2024 Ocak sayısı, 21 Aralık tarihinde Homura Kawamoto ve Tôru Naomura tarafından yaratılan Gambing School mangasının, yazarların hikayenin devamını hazırlamak için “yeniden şarj olmak” amacıyla birkaç ay sürecek bir ara vereceğini duyurdu.
Seri, gelecek yıl 10. yılını kutlayacak.

Başarılı Bir Geçmiş

Gambing School, ilk olarak Mart 2014’te Gangan Joker’da yayınlanmaya başladı ve Japonya’da 17. cildi 22 Temmuz’da yayınlandı.
Fransa’da ise Soleil yayınevinden edinilebilir.

Anime ve Live-Action Uyarlamaları

Manga, Japonya’da Temmuz ve Eylül ayları arasında anime olarak yayınlandı ve Netflix’te de izlenebilir. İkinci sezonu 2019 Ocak’ta Japonya’da, Haziran ayında ise Netflix’te yayınlandı. Live-action serisi ve filmleri de benzer başarılar elde etti.

Spin-Offlar ve Ek Projeler

Kakegurui Twin adında bir spin-off Eylül 2015’te aynı dergide yayınlandı ve 22 Mayıs’ta sona erdi. Live-action uyarlaması ve bir anime serisi de bu spin-off için yapıldı. Kakegurui (Kakkokari)adlı bir diğer spin-off ise Aralık 2016 ve Eylül 2022 arasında yayınlandı.

Kakegurui – Compulsive Gambler

Kakegurui – Compulsive Gambler, Homura Kawamoto tarafından yazılan ve Tōru Naomura tarafından çizilen bir Japon manga serisidir. Mart 2014’te Square Enix’in Gangan Joker dergisinde yayınlanmaya başlamıştır ve bölümleri Temmuz 2023 itibarıyla toplam on yedi tankōbon cildinde toplanmıştır.

Kaynak: Gangan Joker dergisinin 2024 Ocak sayısı

Gambling School - Midjourney
Gambling School – Midjourney

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir