Anime - Manga

Jujutsu Kaisen Ekibi Program Sıkıntıları Arasında Kırılma Noktasına Geldi

Jujutsu Kaisen şu anda güzel görünebilir, ancak bu perde arkasında işlerin iyi göründüğü anlamına gelmiyor. Dizi bu sezon büyük bir başarı yakaladı ve her zaman olduğu gibi Jujutsu Kaisen heyecanını internette bulmak çok kolay. Shibuya yayınının başlamasıyla fandomun heyecanı arttı, ancak aynı zamanda yapım çalışanlarının endişe verici sayıda paylaşımıyla da azaldı. Jujutsu Kaisen animatörleri haftalardır sosyal medyada diziyi eleştiriyor ve işler bir kırılma noktasına ulaşmak üzere.

Eğer Jujutsu Kaisen’in ikinci sezonu hakkında internette dedikodular duyduysanız, gelin işin özüne inelim. Bazı personelin ne kadar açık sözlü olduğu göz önüne alındığında, sezon hakkında etrafta çok fazla sapkınlık ve spekülasyon var. Bu yüzden şimdilik gerçeklerin üzerinden geçeceğiz.

Geçtiğimiz ay boyunca, Jujutsu Kaisen ikinci sezonda görev alan en az beş animatör veya yönetmen dizinin kabul edilemez prodüksiyon programı hakkında konuştu. Bu olaylar hayranların dikkatini çekmekte gecikmedi ve Jujutsu Kaisen ikinci sezon Shibuya yayınının başlamasından bu yana bazı kalite düşüşleri yaşadı. Ancak 17. bölüm öncesinde, Jujutsu Kaisen’deki bazı sanatçılar sosyal medyayı kullanarak animeyle aralarına mesafe koydular.

Dizinin yönetmenlerinden Arai Kazuto, “Kötü haberler geldi ve çok bunaldım. Bu düşünebildiğim en sıkıcı son. Ah, parti bitti. Evet, hadi dağılalım. Dağılalım.” Sanatçı daha sonraki bir paylaşımında bu uğursuz notu da ekledi: “Cidden sönmüş durumdayım. Artık hiçbir şey eğlenceli değil. Buna dayanamıyorum.

Jujutsu Kaisen ikinci sezon üzerinde çalışan diğer sanatçılar da 17. bölüm yaklaşırken bu hafta endişe verici mesajlar gönderdiler. Amphibi X’te (Twitter) bir kafatası emojisiyle “son” yazarken, Okubo Shunsuke gibi diğerleri Shirobako adlı bir animatörün tamamen bitkin görünürken kendini asmaya çalıştığı çizimleri paylaştı. Diğerleri ise daha az doğrudan bir yol izleyerek Jujutsu Kaisen‘in arkasındaki stüdyoyu cehennemi çalışma ortamı nedeniyle eleştiren paylaşımları retweetlediler.

Jujutsu Kaisen’in ekibinden gelen belki de en lanetleyici paylaşımlardan biri Honehone‘dan geldi. Sanatçı daha önce de MAPPA Studios‘u korkunç beklentileri nedeniyle eleştirmişti ve X’teki (Twitter) en son paylaşımları da bunu vurguluyor. Sanatçı, “Tüm personel bir şekilde bir projeyi normalde yetişmesi imkansız olan bir programda tamamlamayı başarıyor, bu arada kıyameti koparıyor ve sonra sadece sonuçları gören üstlerindeki insanlar ‘Ne olacak, yapabiliriz!’ diyor ve iyileştirmeler yapmıyor” diye paylaştı.

Jujutsu Kaisen’in ikinci sezonunun görsel bir şölen olduğu inkar edilemez olsa da, bunun bedeli çok ağır oluyor. Dizinin ikinci sezonunun arkasındaki baskı giderek artıyor ve bu son kadro paylaşımlarına bakılırsa Jujutsu Kaisen bu tempoda daha fazla devam edemeyecek gibi duruyor.

Siz bu Jujutsu Kaisen fiyaskosu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin!

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir