Anime - Manga

Jujutsu Kaisen Şok Edici Karakteri Geri Getiriyor

Jujutsu Kaisen’in Shibuya Incident Arc’ı 2023’ün en büyük anime hikayelerinden biri. Gojo’nun Hapishane Diyarı’nda sıkışıp kalmasının yanı sıra, Yuji Itadori ve Jujutsu Tech’teki müttefiklerinin savaşması için sayısız tehdit ortaya çıktı. İkinci anime sezonunun bu birçok savaşı sırasında, bazı büyük karakterler öldü, ancak son bölümün stinger’ı, bir karakterin hayata tutunduğunu gösteriyor, ancak kesinlikle çok daha kötü görünüyor.

Uyarı. Jujutsu Kaisen’in ikinci sezonunun son bölümü olan Bölüm 17’yi izlemediyseniz, spoiler bölgesine dalacağımız için uzak durmak isteyebilirsiniz. Son bölümde Sukuna bir kez daha dünyaya salındı ve Megumi tarafından çağrılan çok güçlü bir yaratığa karşı savaştı. Mahoraga olarak bilinen söz konusu yaratık hemen hemen her yarayı iyileştirme yeteneğine sahipken, söz konusu Etki Alanı Genişlemesini kullanarak iyileştiremeyeceği kadar hızlı ve sık yaralanmalar sunan Sukuna olduğunda bir sorunla karşılaşıyor. Sukuna ve Mahoraga arasındaki savaşın ardından Yuji Itadori bedenini geri kazanmayı başarır, ancak yaratılan yıkımı gördükçe büyük bir ruhsal çöküntü yaşar.

Nanami Yaşıyor

Sezonun başlarında, Nanamki, Maki ve Naobito, onları cayır cayır yakan bazı ateşli saldırılar gerçekleştiren Jogo tarafından öldürülmüş gibi görünüyordu. Bu son bölümün stinger’ında gösterildiği gibi, en azından Nanami saldırıdan kurtulmayı başardı. Ne yazık ki Nanami, vücudunun yarısı yanarak derisinin yok olduğu ve daha önce göründüğünden çok daha korkunç göründüğü için zar zor tutunabilmiş gibi görünüyor.

(Photo: MAPPA)

Shibuya Incident Arc’ın ikinci sezonu sona erdirmesine sadece birkaç bölüm kaldı, ancak hayranlar kendilerini daha da önemli anların ve ölümlerin gerçekleşmesine hazırlamalı. Yuji ve ekibinin halihazırda yaşadığı kayıplara dayanarak, Jujutsu Kaisen’in ikinci sezonu mutlu bir sona doğru gitmiyor gibi görünüyor.

Nanami’nin şok edici dönüşü hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Maki ve Naobito da Jogo’nun saldırısından kurtulabildiler mi?

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir