Anime - Manga

Naruto Uzumaki’nin Kekkei Genkai’si Açıklandı!

Naruto Uzumaki, Naruto dünyasında yaşamış en güçlü karakterlerden biridir.
Hayranlar onun inanılmaz derecede güçlü bir ninja olduğunu biliyor; kendi türünün şimdiye kadar yaşamış en güçlüsü. Naruto Uzumaki bir ninja olarak sınırlı bir yetenekle doğdu, ancak yıllar geçtikçe hayali için inanılmaz derecede sıkı çalıştı ve etrafındaki insanlar onun bir sonraki seviyeye ulaşmasına ve muazzam bir güç kazanmasına yardımcı oldu.

Kekkei Genkai, Naruto dünyasında soy yetenekleri olarak da bilinen inanılmaz derecede nadir güçlerdir. Bu güçler genellikle benzer türde kan taşıyan belirli bir grup bireyde ortaya çıkar. Kekkei Genkai genellikle bir klan içinde aktarılır ve bu yetenekler inanılmaz derecede benzersizdir. Hayranlar yıllar boyunca Uchiha Klanının Sharingan’ı veya Hyuga Klanının Byakugan’ı gibi pek çok güçlü Kekkei Genkai’yi gördü. Kekkei Genkai dojutsudan da çok farklı olabilir.

Aslında Kekkei Genkai’lerin büyük çoğunluğu iki doğa dönüşümünün bir araya getirilmesiyle oluşuyor. Örneğin Birinci Hokage’nin meşhur Tahta Tahliyesi, Su Tahliyesi ile Toprak Tahliyesinin birleştirilmesiyle yapılmıştır. Ancak bu, herhangi bir Water and Earth Release kullanıcısının Wood Release’a erişebileceği anlamına gelmez. Yalnızca DNA’sında bu anormallikleri taşıyan seçilmiş birkaç kişi bu görevleri yerine getirebilir. Bu nedenle, bu Kekkei Genkai belirli bir klana veya belirli kişilere özeldir.

Kekkei Genkai’nin bu ayrıcalığı, herhangi birinin onları kopyalamasını da imkansız hale getiriyor. Ünlü Sharingan bile Kekkei Genkai’yi kopyalayamaz ve bu onların gerçekte ne kadar özel olduklarını gösterir. Hayranlar yıllar boyunca Naruto’da pek çok harika Kekkei Genkai gördü ve çoğu aşırı derecede güçlü. Sharingan’ın kendisi en iyilerden biridir ancak aynı kategoriye giren Rinnegan gibi daha güçlüleri de vardır. Doğa dönüşümlerinden kaynaklanan Kekkei Genkai’ler arasında, Wood Release gibileri kesinlikle en güçlü olanlardır ve diğerlerinin yanı sıra Magnet Release ve Storm Release gibi başkaları da vardır.

Hikayenin başından beri hayranlar oldukça fazla sayıda güçlü Kekkei Genkai kullanıcısını gördü. Büyük çoğunluğu yetenekli ve Naruto Uzumaki bundan başka bir şey değildi. Mesela Sasuke Uchiha’ya Sharingan gücü bahşedilmiştir ve bu onun karakterine uygun bir yetenektir. İnanılmaz yeteneğini aldı ve büyürken olağanüstü bir ninja yarattı. Ancak bunun temeli, kendisine bahşedilen inanılmaz yetenekti.

Naruto Uzumaki’nin üç güçlü Kekkei Genkai’ye erişimi var ve bu yetenekler yıllar boyunca onunla birlikteydi. Naruto’nun aldığı ilk Kekkei Genkai, Tek Kuyruk Shukaku’dan başkası değildi. Shukaku’nun bazı inanılmaz derecede güçlü yeteneklere erişimi var ama bunların en güçlüsü kesinlikle Magnet Release’dir. Magnet Release, kişinin çakrasına manyetik özellikler kazandıran inanılmaz derecede güçlü bir Kekkei Genkai’dir. Aynı zamanda bu gücün Shukaku’dan geldiği göz önüne alındığında, Magnet Release Naruto’ya mühürleme yeteneklerine de erişim sağlıyor. 4. Büyük Ninja Savaşı’nda Naruto Uzumaki, bu Kekkei Genkai’yi kullandı ve inanılmaz derecede güçlü ve Altı Yol Çakrasıyla dolu olan, Mıknatıs Salınımı olarak bilinen şeyi yarattı. Aynı zamanda, bu saldırının kullanıldığı kişi, Mıknatıs Serbest Bırakma yoluyla üzerine yerleştirilen lanetli mühürler nedeniyle mühürlenerek uzaklaştırılması gibi özel özelliklere de sahiptir.

Naruto Uzumaki’nin sahip olduğu bir diğer güçlü Kekkei Genkai ise Lava Release’dir. Bu muhtemelen Naruto’nun sahip olduğu en güçlü Kekkei Genkai’dir. Bu yeteneği Dört Kuyruklu Son Goku’dan aldı. Bu Kekkei Genkai oldukça basittir, çünkü kullanıcının lavları istediği gibi üretmesine ve kullanmasına olanak tanır. Naruto, Dört Kuyruklu ile bir bağ kurduğundan beri Lava Release’e erişim kazandı ve bu ona Lava Release’i zaten mevcut Jutsu’suna aşılamasına izin verdi. Hayranlar onun Rasenshuriken’ine Lava Release aşıladığını ve düşmanlarına yıkıcı hasar verdiğini gördü. Örneğin, 10 Kuyruklu formundaki Madara Uchiha bile bundan kaçmayı başaramadı ve hatta Tanrı Ağacı bile Naruto Uzumaki’den gelen tek bir Lava Release Rasenshuriken tarafından kesildi. Bu Kekkei Genkai’nin inanılmaz gücü 4. Büyük Ninja Savaşı’nda tam anlamıyla sergilendi.

Son olarak Naruto Uzumaki’nin üçüncü ve son Kekkei Genkai’si Kaynatma Sürümüdür. Bu, Naruto’nun Beş Kuyruklu Kokuo’dan aldığı bir Kekkei Genkai’dir. Bu yetenek, kullanıcının çakrasına kaynama özelliği kazandırır ve bu da onun güçlerini anlık olarak tavana doğru yükseltmesine olanak tanır. Naruto Uzumaki bu inanılmaz Kekkei Genkai’yi Dördüncü Büyük Ninja Savaşı’nda da kullandı. Kaguya’ya karşı savaşırken Kaynama Salınımı: Eşsiz Güç adlı bir teknik kullandı ve bu onun çakrasını gücünün kat kat arttığı bir noktaya kadar kaynatmasına olanak sağladı.

Peki ya siz bu Kekkei Genkai hakkında ne düşünüyorsunuz?

Anime/Manga hakkında daha fazla içeriğe ulaşmak için http://5mid.com‘a göz atabilirsiniz.

Administrator
Yenilikçi fikirlerle sektördeki standartları yükseltmeyi amaçlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir