Araştırma

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Ağustos 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Ağustos Ayında Nasıl Belirlendi?

Emre “Kofte” Akça: DenizBank İstanbul Wildcats ile Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’ni şampiyon tamamlayan Köfte, yükselen performansına EMEA Masters 2023’te de devam etti.

İlyas “Stomaged” Furkan Güngör: 2. Lig Yaz Mevsimi Finali’nde “Always With Honor” takımı ile sezonu şampiyon tamamlayarak Şampiyonluk Ligi’ne hak kazanan Stomaged, eski yıllarını andıran performansı ile göz doldurdu.

Furkan “MrFaliN” Yeğen: Temsilcimiz FUT Esports’a igllik yapan MrFalin; Champions 2023 grup aşamasında 1.23 rating ile rating liderleri arasına girmeyi başardı ve turnuvayı 1.39 K/D ile tamamladı.Takımı ile Champions play-offlarina kalarak oyunun en IGL’lerinden biri olduğunu kanıtladı.

Emir “Alfajer” Beder : FNATIC’de Champions sürecinde bazı performans düşüklükleri görülse de o formunu hiç bozmadı. Maçlarda vermeye devam ettiği katkısı ona yılın en iyi oyuncuları ödülünde yer almasını ve VCT EMEA MVP’liğini getirdi.

Denizbank İstanbul Wildcats: Şampiyonluk Ligi’nin ve EMEA Masters’ın son şampiyonu, başarı basamaklarını emin adımlarla çıkmaya devam ediyor. Ekip EMEA Masters’dan şok bir mağlubiyet ile elense de Ağustos ayındaki performansı ile listemize girmeye hak kazandı.

FUT Esports: Champions’da play-off’lara kalarak oyunun en iyi 8 takımından birisi olduklarını kanıtladılar. League of Legends sahnesinde EMEA Masters ön elemelerine katıldılar. Brawl Stars sahnesinde ise Brawl Stars World Finals’a kalmayı başardılar. Ekip, esporun bir çok oyunun da başarıyla yer almaya devam ediyor.

Always With Honor: 2. Lig Yaz Mevsimi Finali’nde “Always With Honor” takımı, rakibi “Looking for Org”u 3-1’lik skorla geride bırakarak lige katılmaya hak kazandı. Bu zaferle birlikte “Always With Honor”, Şampiyonluk Ligi’nin 8. takımı olarak yerini aldı.

Regnum Carya Esports: PMPL Türkiye Güz Sezonu’nda ilk haftayı en yakın rakiplerine 22 puan farkla lider olarak tamamlamayı başardılar. Haftanın kapanış gününün 5 MVP oyuncusunun 3’ü yine Regnum Carya’dan oldu.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Eylül ayında da devam edecek. Takipte kalın!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir