Araştırma

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Haziran 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Haziran Ayında Nasıl Belirlendi?

Haziran ayı takımlarımızın yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki mücadeleleri ile de ön plana çıktığı bir ay oldu.

  • Sermet “Masic” Demirer: Masic, VRL: Türkiye Birlik Ligi’nde takımının şampiyon olmasına sunduğu katkıların yanı sıra, VCT:EMEA Ascension’da da performansını korumayı başararak listemize girmeyi başardı.

 

  • Hakan Mert “Ferret” Çakmak: Şampiyonluk liginin en başarılı ormancıları arasında yer alan Ferret, Wildcats’in oluşturduğu dominasyonun en önemli parçalarından biri. 

 

  • Emir Ali “Alfajer” Bedel: VALORANT Champions Tour 2023 Tokyo’yu şampiyon tamamlayan FNATIC’in yıldız oyuncusu, Alfajer aynı zamanda turnuvayı final MVP’si ve en yüksek rating ile tamamladı.

 

  • Sergen “Scorth” Eke: NASR Esports formasıya şampiyonluk liginde boy gösteren Scorth, mevsimsel olarak yükselen grafiğinin en üst seviyesine çıktı. Takımının aldığı galibiyetlerde büyük pay sahibi olan nişancı ayın oyuncusu adaylarımız arasında.

 

5mid Ayın Espor Takımı Haziran Ayında Nasıl Belirlendi?

Haziran ayı sadece oyuncuların değil takımların da öne çıktığı bir ay oldu. Fakat dört takım elde ettikleri başarılarla ve gösterdikleri performanslarla öne çıktı.

  • Digital Athletics: VRL: Türkiye Birlik Ligi Split 2 Şampiyonu olmalarının yanı sıra VCT:EMEA Ascension’da yarışan temsilcimiz PUBG’de de PGS 2 EMEA elemlerinde de Upper Bracket’ta 5.olarak finallere kalmayı başardı.

 

  • Denizbank İstanbul Wildcats: Şampiyonluk Ligi’nin ve EMEA Masters’ın son şampiyonu Yaz Mevsimi’nde de yoluna emin adımlarla devam ediyor. Şu anda yalnızca 1 mağlubiyet ile şampiyonluğun en önemli adayı konumundalar.

 

  • FUT Esports: VALORANT EMEA’da aldığı başarılı sonuçların ardından,Masters’da da bu performansını sürdüren FUT Esports, VALORANT Champions 2023’e katılmayı garantiledi.

 

  • Fire Flux Esports: PMPL Avrupa Şampiyonası 2023 Bahar Sezonu’nu 188 puana ulaşarak şampiyon tamamlayan ekip aynı zamanda, 3M$ ödül havuzlu PMWI 2023 turnuvasına katılmaya hak kazandı.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Temmuz ayında da devam edecek. Takipte kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir