Counter-Strike: Global Offensive

9INE, ESL Avrupa Şampiyonası’na veda etti

9INE

Geçtiğimiz günlerde ESL Türkiye Şampiyonası’nı kazanıp Avrupa finallerine hak kazanan 9INE, kaybedenler potasında Tenerife Titans’a 2-1 yenildi. Ekibimiz bu mağlubiyetin ardından ESL Avrupa Şampiyonası’na veda etti.

9INE turnuvanın ilk gününde x-kom AGO’ya 2-0 mağlup olarak kaybedenler potasına düşmüştü. Bugün oynadığı kadar maçında İspanyol ekibi Tenerife Titans’a 2-1 yenilerek ESL Avrupa Şampiyonası’na erken veda etti.

Temsilcilerimizin forma giydiği 9INE ile harita olarak Dust2’yi seçerken, Tenerife Titans Vertigo seçiminde bulundu. 3. harita olarak ise Nuke belirlendi.

9INE kendi seçtiği Dust 2’nin ilk roundunu rakibine kaptırsa da arka arkaya aldığı 7 roundla hakimiyetini kurdu. İlk yarının sonlarına doğru Tenerife Titans toparlanmaya çalışsa da temsilcimiz buna izin vermeyerek yarıyı 11-4 önde kapattı. Haritanın ikinci yarısına da iyi başlayan 9INE durumu 14-4’e getirdi. Temsilcimiz baskın oyununu sürdürmeye devam etti ve serinin ilk haritasını 16-5 kazanmayı başardı.

Tenerife Titans kendi seçtiği Vertigo’ya çok iyi başladı. İlk yarının başında 8-0 öne geçti. Temsilcimiz arka arkaya 2 round alsada İspanyol ekip baskın oyununu bırakmadı ve ilk yarı 13-2 tamamladı. İkinci yarının başında 3 round alan ekibimiz Tenerife’ye daha fazla direnemedi ve serininin ikinci haritasını 16-5 kaybetti.

Serinin kader haritasında büyük bir çekişme yaşandı. Sürekli karşılıklı rounların alındığı ilk yarıda iki ekipte elinden gelenin en iyisini göstermeye çalıştı. İlk yarının sonunda biraz daha baskın bir performans sergileyen Tenerife Titans yarıyı 8-7 önde kapattı. İkinci yarıya da iyi başlayan ekip skoru 12-8’e getirdi. Hemen sonrasında toparlanan temsilcilerimiz durumu 12-11’e kadar getirdi. Maçın sonunda daha iyi oynayan taraf Tenerife Titans oldu. Son roundlarda üstünlüğünü koruyan ekip haritayı 16-14 kazanarak yoluna devam ederken temsilcimiz 9INE ESL Avrupa Şampiyonası’na veda etti.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.