Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

BIG, Moche XL Esports turnuvasına davet edildi

BIG, Portekiz’de düzenlenecek olan ve 75 bin dolar ödül havuzu bulunan Moche XL Esports turnuvasına davet edilen 3. takım oldu.

Kısa süre önce Johannes “nex” Maget’in yerine Denis “denis” Howell kadrosuna katan BIG,  Moche XL Esports turnuvasına 3. davet alan takım oldu.  15-16 Haziran’da düzenlenecek turnuvanın geçen sene şampiyonu FalleN’in takımı SK Gaming olmuştu. Blast Pro Series: Lisbon turnuvasına harika taraftar kitlesiyle eşlik eden Portekiz CS:GO izleyicisi bu turnuvayı da 20 bin kişilik kapasitesi olan Altice Arena’da izleyecek.

Daha önce turnuvaya davet edilen 2 takım GamerLegion ve Windigo olmuştu. BIG ile beraber turnuvaya 3 takım davet almış bulunurken 2 takım daha turnuvaya davet ile katılacak.Turnuvaya katılacak son takım ise Portekiz Master Lig Sezon 3’ün kazananı olacak. Turnuvanın formatı henüz duyurulmasa da geçen düzenlenen turnuvadaki kullanılan format ile devam edileceği düşünülüyor. Geçen sene kullanılan formatta ise yüksek öncelik sırasına sahip iki takım direk yarı finalden başlarken diğer 4 takım çeyrek final oynamıştı. Ayrıca turnuvanın ödül havuzu geçen seneye 50 bin dolarken bu sene 75 bin dolar oldu.

Moche XL Esports turnuvasına davet alan takımlar ise şu şekilde;

Europe GamerLegion Bulgaria Windigo
Germany BIG

Moche XL Esports turnuvasının ödül dağılımı ise şu şekilde;

1. 40,000$
2. 20,000$
3-4. 6,000$
5-6. 1,500$

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir