Counter-Strike: Global Offensive

BLAST Pro Series Kopenhag duyuruldu

2019 yılı içerisindeki 6. BLAST Pro Series turnuvası olacak olan BLAST Pro Series Kopenhag, Twitter üzerinden duyuruldu. 6 takımın yer alacağı turnuvaya, 4 takım şimdiden davet edildi.

BLAST Pro Series, Sao Paulo, Miami, Madrid, Los Angeles ve Moskova’nın ardından Kopenhag’a misafir olacak. Turnuva, 1-2 Kasım tarihleri arasında Royal Arena’da düzenlenecek. Ödül havuzu ise $250,000 olacak. Turnuvaya katılan her takım para ödülü kazanacak. Birinci takımın alacağı büyük ödül ise $125,000 ve 10 BPS puanı. En fazla BPS puanına sahip 4 takım, sene sonunda yapılacak olan Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanacak.

Turnuva, 6 takımdan oluşan bir grup halinde oynanacak. Tek round formatında oynanacak olan maçların hepsi aynı zamanda BO1 üzerinden oynanacak. Grupta en üst sırada yer alan 2 takım, Büyük Final’i oynamaya hak kazanacak. Final mücadelesi ise BO3 formatında oynanacak. Grupta 3. olan takım ise BLAST Pro Standoff maçına katılacak. BLAST Pro Standoff, bir şov maçı. Grubu üçüncü olarak bitiren takım, grupta kendisinden alt sıralarda bulunan takımlardan birini seçecek ve 1v1 karşılaşmalar oynanacak. 5 defa oynanacak olan 1v1’in ardından maçı kazanan, ek olarak $20,000’ın sahibi olacak. BLAST Pro Series Kopenhag için davet edilen 4 takım şu şekilde:

  • Astralis
  • Natus Vincere
  • Ninjas in Pyjamas
  • Team Liquid

Geriye kalan 2 takım da davet ile beraber turnuvada yer alacak. Önümüzdeki günlerde onların da açıklanması bekleniyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.