Counter-Strike: Global Offensive

BOOM, INTZ kadrosunu transfer etti

Boom Esport

Endonezyalı espor organizasyonu BOOM, INTZ bünyesinde oynayan Counter Strike: Global Offensive kadrosunu transfer etti.

BOOM Esports 2016’da Endonezya’da kuruldu. Yapılan açıklamayla Counter Strike Global Offensive takımı için Intz’de forma giyen Gustavo “yeL” Knittel, Ricardo “boltz” Prass, Marcelo “chelo” Cespedes, Bruno “shz” Martinelli ve MIBR oyuncusu João “felps” Vasconcellos ile anlaşıldığı belirtildi. Takımın koçluğunu yine Intz’de görev üstlenen Alessandro “Apoka” Marcucci yapacak. Takım koçu Apoka, 18 Şubat’ta bu durumun Intz’e ve ESL’ye bildirildiğini açıkladı.

Brezilyalılar bir yıldan fazla bir süre INTZ’nin takımında oynadılar. Ekip bu süre zarfında herhangi bir kupa kazanamadı. Fakat geçtiğimiz yıl Ağustos ayında StarLadder Berlin’e katılım hakkı kazanarak büyük bir başarı elde etti. Bu katılım, kadronun en büyük başarısı olarak gösterilebilir. Ekip, beşinci oyuncusu için deneyimli João “felps” Vasconcellos’u seçti. Eski MIBR oyuncusu, Haziran 2019’da MIBR tarafından yedeğe çekildiğinden beri Luminosity Gaming ve Team oNe için geçici olarak oynadı. oNe Ekibi ile olan geçici sözleşmesi 31 Ocak’ta feshedildi ve o zamandan beri faal durumda değildi.

ESPN Espor Brezilya’nın haberine göre oyuncular BOOM transferine oldukça olumlu baktılar. INTZ geçtiğimiz sene ESEA MDL Brezilya‘yı kazanarak ESL Pro League’in 11. sezonunda mücadele etmeye hak kazanmıştı. Organizasyonun kadroyu satın almasıyla da slot ve katılım hakkı BOOM’a geçti.

Takım BOOM çatısı altında ilk maçına 3 Mart’ta ESL One Rio Major Americas Minor’de çıkacak.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.