Counter-Strike: Global Offensive

ESL Pro League Season 11 Finalleri Denver’da oynanacak

Turnuva organizatörü tarafından yapılan açıklamaya göre, ESL Pro League Season 11 Finals etkinliği, Denver şehrinde gerçekleşecek.

Etkinlik, 10-12 Nisan tarihlerinde 1STBANK Center’da yapılacak. ESL tarafından tanıtılan yeni formata göre gerçekleşecek olan turnuvada, 24 takım yer alacak. Bu takımlar altışar takımın katıldığı dört grupta mücadele edecek.

Grupların kazananları, play-in turunda karşılaşacak. Bu turun kazananları doğrudan yarı finallere giderken, kaybedenler ise play-off’ların üçüncü turunda mücadele etmeye devam edecek. Grupların ikincileri ve üçüncüleri ise tek turlu elemelerde karşı karşıya gelecek.

Yapılan bu duyuru aynı zamanda, Avrupa’da gerçekleşecek üç etkinliğin ardından zirvenin yeniden Kuzey Amerika’ya dönüşünü işaret ediyor. Öncesindeki etkinliklerin ikisi Odense’de biri ise Montpellier’de gerçekleşecek. 2017’de ESL ile aynı şirkete bağlı olan Dreamhack, Denver’da National Western Complex arenasında bir turnuva düzenlemiş ve bu turnuvayı finalde Cloud9’ı yenen BIG kazanmıştı.

ESL tarafından yapılan açıklamaya göre Pro League biletleri indirimli olarak önümüzdeki hafta başında satışa sunulacak. Fiyatların 15 ile 90 dolar arasında değişmesi öngörülüyor. Ancak bu fiyatların kesin olmadığını da belirtelim.

Etkinikte, Pro League Season 10 ile neredeyse aynı olan bir yayın ekibiyle karşı karşıya olacağız. Analiz masasında Tres “stunna” Saranthus ve diğer analist Chad “SPUNJ” Burchill’in yanında bu kez David “DAVEY” Stafford da yer alacak.

Finallerde yarışmak için takımların kıyasıya mücadele edeceği bu organizasyonun katılımcı listesi de oldukça heyecan verici. Astralis, mousesports, Liquid, fnatic, Vitality, Na’Vi gibi dev takımlar, bu turnuvanın ödülüne ulaşmak için rakiplerini geride bırakmaya çalışacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir