Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

C0ntact Gaming, CR4ZY kadrosunu satın aldı

Geçtiğimiz hafta HLTV’nin yayımladığı bir habere göre CR4ZY, CS:GO kadrosunu henüz adı açıklanmayan bir Kuzey Amerika organizasyonuna satmıştı. Yeni yapılan duyuruya göre c0ntact Gaming, CR4ZY kadrosunu satın aldı.

Çeşitli kaynaklardan gelen bilgilere göre bu transfer tamamlandı ve bu transfer sürecinin haftalar sürdüğü belirtiliyor. HLTV, bu haberi geçtiğimiz hafta içerisinde paylaşmıştı. Yaklaşık 7 gün sonra ise haberin resmiyeti kesinleşti.

C0ntact Gaming, şu anda Call of Duty World League’de ve Overwatch League’de mücadele ediyor. Liglerindeki takımlarının ismi ise, Paris Legion ve Paris eternal. CS:GO sahnesine ilk defa giriş yapacak olan Kuzey Amerika organizasyonunun ise bu sahneye hangi isimle adım atacağı henüz bilinmiyor.

CR4ZY ile c0ntact Gaming arasında yapılan bu anlaşmanın değeri ise 1.5 ile 2 milyon dolar arasında olduğu söyleniyor. Kuzey Amerika temsilcisi, bu parayı gözden çıkararak mayıs ayında gerçekleşecek ESL One Rio Major’daki CR4ZY takımının slotunu da satın almış oldu.

1pv.fr’nin haberine göre c0ntact Gaming’in CEO’su Drew McCourt, Fransa futbolunun önde gelen takımlarından Marsilya’nın sahibi olan Frank McCourt’un oğlu. Bu bilgiden sonra transfer için verilen paranın, McCourt ailesi için çok da büyük olmadığını düşünüyorsanız, yanılmıyorsunuz.

Dünya Sıralaması’nda 20. sırada bulunan CR4ZY kadrosu şu şekilde:

  • Rokas “EspiranTo” Milasauskas
  • Nestor “LETN1” Tanić
  • Otto “ottoNd” Sihvo
  • Luka “emi” Vuković
  • Georgi “SHiPZ” Grigorov
  • Neil “NeiL_M” Murphy (koç)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir