Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

Charleroi Esports turnuvasında yarı finaller belli oldu

Belçika’nın Charleroi kentinde düzenlenen ve 100,000 avro ödül havuzu bulunan Charleroi Esports turnuvasında grup aşamaları tamamlandı.

8 takımın katılımıyla gerçekleşen Charleroi Esports grup aşamaları tamamlandı. İkili eleme sistemi kullanılan grup aşamalarının sonucunda yarı finale çıkan takımlar Vitality, Sprout, Epsilon ve G2 oldu. Yeni kurulan ve kadrosunda Fransız asıllı Türk oyuncu Engin “MAJ3R” Küpeli’nin bulunduğu Team LDLC ise ilk turnuvasında grubunda 3. olarak turnuvaya veda etti. Bir diğer yeni kurulan takım olan içerisinde Belçikalı oyuncu Adil “ScreaM” Benrlitom bulunduğu GamerLegion, Team LDLC ile aynı senaryoyu yaşadı ve turnuvadan elendi.

Kendi gruplarında sonunca olan FrostFire ve Virtus.pro turnuvanın ödül havuzundan 2 bin avro alırken, gruplarda üçüncü olan GamerLegion ve Team LDLC 3 bin avroyu kasasına koydu.

Grup aşamasının tablosu ise şu şekilde;

A Grubu B Grubu
Takım Puan Takım Puan
France Vitality 6 Europe Epsilon 6
Germany Sprout 6 France G2 6
France Team LDLC 3 Europe GamerLegion 3
Malaysia FrostFire 0 Poland Virtus.pro 0

Turnuva yarın oynanacak yarı final ve final maçlarıyla devam edecek. Yarı finalde oynanacak olan G2 – Vitality maçı Fransız derbisine sahne olacak. Yarı finale çıkan tüm takımlar 10,000 avroluk ödülü garantilemiş bulunuyor.

Yarın oynanacak yarı final maçlarının ve final maçının programı şu şekilde;

  • 14.00 Europe Epsilon vs Germany Sprout
  • 17.00 France Vitality vs France G2
  • 21.00 Charleroi Esports Büyük Finali

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir