Counter-Strike: Global Offensive CS:GO Haberleri

CS:GO, tarihinin en yüksek ikinci katılımına ulaştı

Son dönemlerde oyuncuların bağlılığı konusunda büyük sıkıntılar yaşayan Counter Strike: Global Offensive bu sorunları geride bırakmış gibi görünüyor. FPS oyunlarının zirvesini uzun yıllar tek başına tutan Counter Strike serisinin son oyununda, eski günleri aratmayan bir yoğunlukla karşı karşıyayız. CS:GO, SteamCharts.com’un analizine göre dün gece 20.00’da eşzamanlı 817.229 oyuncuyla tarihinin en kalabalık ikinci katılımını yaşadı.

Bundan sadece bir gün öncesinde de CS:GO, +800.000 oyuncuya ulaşarak beşinci kez bu barajı geçmişti. Bununla beraber izleyen 24 saatlik bu yeni günde, katılım biraz daha arttı ve son dönemlerdeki en yüksek sayılardan biri elde edilmiş oldu.

Eş zamanlı olarak en fazla oyuncu sayısına, Nisan 2016’da MLG Colombus Major turnuvası düzenlenirken ulaşılmıştı. Aynı anda 850.485 oyuncu bu turnuvanın yarattığı etkiyle oyunun başındaydı.

Burada ilginç olan bir durumla karşı karşıyayız. Daha önceden katılımın böylesine arttığı tüm günlerde arkasında başka bir neden daha vardı. Örneğin bir turnuva, yeni bir güncelleme ya da başka bir şey tarafından yaratılan bir hype oyuna akın edilmesine neden oluyordu. Fakat bu kez ne vardı? Cevap basit: hiçbir şey.

Mantıklı olabilecek tek açıklama 18 Kasım’da gelen Shattered Web güncellemesinin geç ortaya çıkan etkileri olabilir. Bu güncellemeyle oyuncular tarafından ilk kez deneyimlenen bazı değişiklikler oyuna eklenmişti. Yeni ajan görünümleri belki oyuncuların ilgisini yeni çekmiş olabilir.

2020 yılı CS:GO dünyası için güzel başlamış görünüyor. Ancak bu formu daha ne kadar sürdürecek bunu hep birlikte göreceğiz. Bu etkinin sürebilmesi için oyuncuları oyuna bağlı tutacak yeniliklerin veya iyileştirmelerin yapılması gerekeceği konusunda hiç şüphe yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir